Miru1

Závodní lékař.Může mě poslat na nemocenskou?

Mám chronický zánět šlach na pravé ruce, potvrzený od odborného lékaře.Závodní lékařka mě nechce uznat práce schopným.Asi před dvěma měsíci mě uznala pouze dočasně schopným s určitým omezením s tím, že si oběhám odborné lékaře.Ten mi dal rehabilitace a obstřiky, ale nezabralo to.A závodní doktorka chce abych šel na neschopenku.S tím, že mi napíše dočasně práce neschopen.A pokud nepůjdu tak mi napíše trvale práce neschopen.To znamená, že bych přišel o práci.A posílá mě na vyšetření na kliniku nemocí z povolání.Tak jsem úplně bezradný.Prosím o radu. Děkuji.

Odpovědi
mosoj

Na nemocenskou vás poslat nemusí (pokud nebudete chtít), ale pokud je to váš smluvní závodní lékař je oprávněn či přímo povinen se vyjádřit k tomu jestli jste schopen konkrétní práci vykonávat. Myslím si že lékařka koná v rámci zákona a chrání sebe i zaměstnavatele.