analyzedMOM

Může se pít zatvrdlá instantní káva?

Už tak nějak od Vánoc mám otevřenou instantní namletou kávu a teď asi po měsíci nepití kavy jsem ji otevřel a zjistil, že je celá tvrdá a slepená k sobě. Lžičkou to jde zase postupně oddělat od sebe, ale může se to ještě pít?

Odpovědi
annas

Záleží na tom, jak je dlouho „spečená“ v kuse. Pokud je to delší dobu, někdy se špatně rozpouští. Ale i tak, je-li v záruce, nic se vám nemůže stát.

Také jsem měla ve sklenici zbytek instantní kávy, „spekla se“, vypláchla jem vodou sklenici a normálně vypila. Ale nerozpustila se všechna – zbytek jsem pak vylila.

Dochy

Instantní, nebo namletou?
Instantní je víceméně kávový extrakt plně (skoro) rozpustný, namletá káva je namletá káva…

Ochutnej, pokud to bylo v suchu otrávit by tě to podle mně nemělo.

Jiří Bohumil

Může. Ztvrdnutí na ni vliv nemá, pouze se hůře a déle rozpouští. Odzkoušeno občas na chatě, po zimě. Špatně mi z ní nikdy nebylo.;-)

quentos

Je takový problém napsat do POLE PRO OTÁZKU (výstižněji se to už jmenovat nemůže) OTÁZKU, tedy SOUVISLOU VĚTU?