berta 4

Zateplení domu

Je pravda,že když se zatepluje dům a není zateplený strop tak zateplení je k ničemu,že všechna teplota uteče stropem? Nebo to bude mít alespoň nějaký efekt?

Nejlepší odpověď
Pájo

Pokud není ve stropech použita žádná tepelná izolace, teplo Vám touto cestou opravdu uteče.
Není-li přitom ani izolace mezi střešními trámy.. zateplení stěn velký úsporný efekt nepřinese. Teplo půjde „cestou nejmenšího odporu“.

Další odpovědi
cukrar

Berto, je to složitější…
teplo utíká všemy směry. (prosím pečlivky o shovívavost). Zráta se šíří okny, dveřmi, stěnou, podlahou stropem…
Pokud odstraníte jednu část ztrát je to OK, ale ještě zbývají další…
Odpověď na Váš dotaz „Je pravda,že když se zatepluje dům a není zateplený strop tak zateplení je k ničemu,že všechna teplota uteče stropem“ zní:
ano, bude to mít určitý efekt.

proto je třeba řešit zateplení komlexně, a hlavěn v detailech. Přirovnejtě si domek ke člověku, pokud si navléknete kožich a bez čepice vám bude na horách zima, když bude kožich samý otvor , asi taky nebude OK..
už chápete?
pokud ne, rád vysvětlím..

venkovan

nezatepleným stropem zpravidla uteče víc tepla než stěnami.
Pokud šetříte každou korunou, začal bych stropem, a utesněním současných oken. A až by byly další peníze, vyměnil bych okna za kvalitnější a nebo instaloval kvalitní okenice které mi ušetří teplo alespoń přes večera noc. A až nakonec bych zateplil bych obvodové zdi, pokud nejsou doslova a do písmene děravé.
Každe zateplení má smysl, jen je třeba začít od těch nejhorších míst. Ale je potřeba aby to stanovil odborník, tady mohu napsat jen teorii. My jsme kdysi začali obyčejným těsněním do oken. Bylo to nejlevnější, ale s ohledem na náklady hodně efektivní řešení.

Jakub Tlapal

Teplo jde nahoru, takže nejvíc tepla může utíkat stropem, ale i když budou zateplené jenom zdi, tak to bude znát. Když jsme koupili dům, tak jsme ho nejdřív zateplili, ale okny tak strašně táhlo, že to nebylo skoro znát. Až když jsem koupil nové těsnění a okna přetěsnil, tak to všechno dohromady mělo smysl 🙂 .

Dvorka88

Já jsem dokázal udělat zateplení domu kompletně svépomocí a podařilo se mi to tak velmi levně. I lešení se mi podařilo sehnat levně v Praze od https://leseni.cz/ Vyplatí se to řešit hodně dopředu vše, protože člověk pak může také hodně ušetřit.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.