Rokio

Má váš dům zateplení?

Pokud vlastníte, nebo obíváte dům, má zateplení? Jestliže ano, které?

Odpovědi
Drap

Mám zatepleno, mám nemovitost o dost velké ploše, a celé zateplení jsem si dělal před několika léty sám. Zateplení klasickým polystyrenem 10 – 12 cm.- Všude vyměněna okna a dveře s dvoj, nebo troj skly.

Ivetak95

Ahoj, my jsme si s manželem nedávno nechali zateplit střechu a byla to skvělá investice. Nakonec jsme po velkém hledání vybrali firmu
http://www.nej­levnejsiizola­ce.cz/, kde byli nejlevnější a také domluva s nimi byla velmi příjemná. Mají moc ochotný personál. Teď přemýšlíme jakou firmu máme vybrat na výměnu oken, nevíte někdo nějakou dobrou ?

hapiky

Řekni pačemu tě to interesuje?

Lamalam

Zateplení máme, bydlím na horách, je to nutné. Bohužel, náš dům je památkově chráněn, povolili nám pouze vnitřní zateplení. Nechali jsme si nainstalovat systém Multipor.

pizlicka

Ještě nemá,vše postupně,teprve ted nás čeká střecha.Má polemiku,zda je dobré starý dům ze smíšeného dřeva zateplovat,aby to nedělalo neplechu-plísně,nebo tak.

Jiří Bohumil

Ano a provedl jsem je už před 30-ti lety 8 cm Rotaflexu a zakryto deskami z eternitu 6 mm síly na roštu uchyceném na zdi a s nástřikem plastovou omítkou. Původní zeď- 40 cm klasická cihla.
Jinak okna s trojskly a mezi krovy v podkroví rovněž Rotaflex, případně sypaný drcený polystyren, případně sypaný perlit.
Po zateplení sníženy tepelné ztráty o cca 40 % (změřeno elektroměrem a elektrickým přímotopem-kotlem, před a po).
Rovněž chatu jsem dodatečně zateploval, tu už GH Izoverem, asi před 15-ti lety, také síly 8 cm, zevnitř, mezi krovy a trámy + parotěska a kryto sádrokartonem.

Mc Merkurion

… a co jako takové si představuješ pod pojmem zateplení? (volně použito od Kefalína, doufám, že to v rámci novějších pravidel nebude bráno jako plagiát) …

novaklen

My teda zatím zateplení bohužel nemáme. Chtěli jsme to stihnout ještě letos před zimou, ale bohužel jsme museli řešit jiné věci, takže se to odložilo. Zateplovací systém ale už vybraný máme. Konkrétně chceme jít do jednoho z řešení od Baumit, viz https://baumit­.cz/reseni-kategorie/zate­plovaci-systemy Nechali jsme si v tom poradit od člověka, který se v tom vyzná, tak doufám, že neporadil špatně. :)