Avatar uživatele
punker

Čím zateplit novostavbu? Polystyrén nebo vata?

Zdravím,váhám mezi polystyrénem a vatou. Co je lepší? Novostavba je postavena na lepidlo z broušených cihel Heluz 30 plus. Díky za názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3801 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ve finále ta vata stejně většinou nevětrá a dokonce se v ní často sráží i voda. Já jsem zastáncem polystyrénu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já jsem pro odvětrávané fasády, tudíž doporučuju vatu. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Každopádně je vhodnější je vata. Vata je paropropustná ale nesmí se to nakonec podojit synthetickou omítkou !!! Na vatu jedině vápenocementovou ( silikátovou) omítku.
Na polystyren je to jedno , ten sám osobně nedýchá takže klidně synthetiku.
Doplňuji:
A pod tou omítkou je také stěrka. Málokterá má vhodnou propustnost.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lilalola69

Podle mě je na to lepší polystyren.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vatu dávají lepší firmy na štíty domů. Po pěti letech je štít z vaty zazelenalý, špinavý. Je to plíseň. Nepomůže postříkání fungicidem, protoře silikonová barva zůstává špinavá. Vata se dává v místech nad okny, kde se odděluje patro. Kvůli protipožární prevenci se nalepí pás v každém patře. Dříve se to tak nedělalo. Uvidíme jak ty baráky budou vypadat..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Vatu bych dal pod střechu,polystyrén na klasické zateplovačky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

My jsme měli polystyrén a bylo doma teplíčko :) já jsem pro polystyrén

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Z těchto dvou možností, bych zvolila polystyrén, nejlépe ten černý, ale podle mě je nejlepší zateplit dřevem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

punkere, myslíte kontaktní zateplení?

Neseženete tu nejelpší odpověď. Poměr cena a výkon je bíly polystyren EPS 70F.

Vata je hydrofibizovaná, vlhkost jí nevadí, jen má pak horší vlastnosti.
Odvětrávaná fasáda je na vlhké zdivo a není kontaktní.
Vata je sice více propustná jak polystyren, ale na stavbě to stejně nemá vliv. (zapomeňte na dýchání zdí).
Lepší firmy dávají lepší kvalitu, nikoliv že dávají vatu. To si určuje vlastník domu, nebo požární předpisy.
Že by bylo zateplení z vaty více náchylné na plísně je nesmysl, ničím nedoložený.
Černý polyš je sice o něco lepší, ale o více dražší. Navís musí být i dražší lepidla, nesmí se dělat na slunci, musí se chránit sítěmi.

Na 30cm Heluzu budete dávat 20–25cm izolantu? Kolik máte v projektu?na jakou tepelnou hodnotu se dostanete? jaké máte okna a izolaci stropu. Dokonce i Váš věk a další informace jsou důležité pro správné stanovení zateplení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek