Majda72

Zástavní právo a nařízená dražba.

Bydlíme u manželových rodičů,tchýně dům zastavila a je nařízená dražba.Nikoho však nezajímá ,že zde bydlíme a ,že nemáme kam jít máme 4 děti a z toho jedno těžce tělesně postižené.Manžel vydělává sám a já jsem doma se synkem .Co máme dělat máme nějaké právo se nějak bránit my za nic nemůžeme .Přišly jsme k tomu jak slepý k houslím.Poradte prosím!

Odpovědi
atriplex

Trvalý či jakýkoliv jiný pobyt nezakládá žádná práva k nemovitosti. Pokud nejste spoluvlastník nemovitosti, tak to skutečně nikoho nezajímá. A proč by vlastně mělo. Viníkem je tchýně a nikoliv ten, kdo jí půjčil peníze a ona splátky nedodržela. Teď už je pozdě a vám nezbyde, než se vystěhovat. Čím dřív začnete nové bydlení řešit, tím lépe, protože pokud v domě zůstanete, tak vás po dražbě nový majitel vystěhuje na ulici. Je to jeho právo a vy můžte tchýni s vděčností poděkovat za skvělý dárek, který si jistě užijete až do smrti.