sesednizkola

Zastavením exekuce pohledávka zaniká?

Když mi někdo dluží peníze a exekuci po letech zastaví exekutor s mým souhlasem pro nemajetnost dlužníka.

Můžu pohledávku dal vymáhat, popřípadě ji ihned svěřit jinému exekutorovi?

Odpovědi
elkon

A jakou by to mělo logiku? S vaším souhlasem zrušeno a opět znovu vymáháno. To je trochu „na hlavu“.

Pepa25

Zastavení exekuce pohledávka nezaniká, ale je otázka, zda je pro věřitele účelné iniciovat novou exekuci, protože ho to může stát jen další peníze.

autacek

Ne, nezaniká, kdyby náhodou dlužník k nějakému majetku přišel (třeba dědicvím), dala by se vymoci. Pokud by tedy mezi tím nedošlo k jejímu promlčení.

L.G.

Vymahatelská agentura pozře 50%, ale řeší situaci.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.