jirka F

Může zaschlá krev v řezné ráně být nebezpečná (Google neporadil, nenašel)?

Nedávno jsem se nedopatřením trochu řízl nožem a kolem řezné rány se po několika dnech objevili jakoby takové zaschlé stopy krve, rána se velmi pomalu hojí.

Nejlepší odpověď
Drap

Nech to být, pokud to neuělalo nic do teď, tak se to zhojí samo bez zásahu.

Další odpovědi
da ny

Zaschlá krev v ráně (sraženina), je celkem logicky „přirozeným obvazem“ :)
Ruce se myjí, řezná ranka se snadno rozmáčí a tedy může se pomaleji hojit.
Desinfikovat (kd\ž se nevalí krev), stáhnout polštářkovou náplastí (zastaví se).
Při práci s potravinami/solí, vaření, mytí se rána „rozmočí“.
Navlékněte při takových činnostech na chvíli z gumové rukavice ustřižený prst
a navlékněte přes náplast. Nebo navlékněte rukavici.

Kepler

Krev nebezpečná není, ale je tady riziko infekce. Měl bys mít v lékárničce peroxid vodíku 3% http://farmace­utika.info/pe­roxid-vodiku-3-coo , který ránu desinfikuje a ránu přelepit náplastí s poštářkem. Kdybys to udělal hned, dnes už bys měl ránu zahojenou. Není třeba se bát, peroxid vodíku se může nalít přímo do rány a vůbec to neštípe, jenom to trochu zašumí.

Emefej

Nehroť to! Trošku ses říznul, ono se to zahojí. Pokud máš z říznutí strach, jdi k doktorovi a nehledej rady na Google.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.