orestez

Zasadím-li semínka dýně modré na břehu řeky Svitavy, vyroste?

Ne, jestli vyroste řeka, ale dýně. Měli ji v obchodě za 27 korun. Je sice tvrdá na krájení, než Mexická, ale je moc dobrá. A tak by měla růst na veřejném místě pro všechny a ne za 27 korun.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud bude mít dobré podmínky a nikdo ji nezničí, tak vyroste.

Další odpovědi
briketka10

Pokud dýním dopřejete teplé závětrné místo a kvalitní výživu, bohatě se odmění. Vyzkoušet můžete také jednoduchý trik, který usměrní růst rostliny a úrodu ještě zvýší.
Dýně jsou rostliny s plazivou lodyhou, dlouhou mnohdy i několika metrů, s čímž musíme při pěstování počítat. Pro regulaci růstu a rychlejší násadu plodů se vyplatí zaštípnout hlavní výhon. Mladé plody se tak začnou poměrně rychle vyvíjet na postranních větvích.
Zdroj:
http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/prakticke-tipy-pro-pestitele-jak-ziskat-bohatou-urodu-dyni/

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/hokkaido-dyne-ktera-chutna-vsem-oranzova-zelena-i-modra/

orestez

@briketka10 Uvídím jak to pude. Příští rok půjdou lidi do lesa na dýně. Zaštipovat tam ale nic nebudu. Jen experiment a rostlina se musí poprat sama.