zbynekplzen

Které ovocné stromy v pěstovat lese?

Nejde mi o sad ,ale ovocný strom u chaty v lese .

Nejlepší odpověď
kapka

Z osobní zkušenosti mohu poradit třeba třešeň. Znám několik třešní, které rostou v lese nebo na kraji lesa.

Další odpovědi
venkovan

Pozor na drobnost, kdo je vlastníkem pozemku. Jsou ještě chaty, kde je chata postavena na lesním pozemku ve vlastnictví jiného subjektu než vlastník chaty.
Ale jaký strom – to je málo informací. kolik je tam světla, jaké je půda, nadmořská výška apod. Někdy místo ovocného stromu je lepší zasadit několik ovocných keřů.
Jabloń, višeň (je z ní více užitku než z třešně), možná i švestkšpendlíkyu, sladkoplodý jeřáb, někde i hrušeň, černý jeřáb, meruzalky, lísky, …