Nikisek3

Zapomněla jsem název filmu. Viděla jsem ho už velmi dávno, ale poslední týden se ho snažím vyhledat. Poradíte?

Vím jen to že se tam nějaký muž vykoupal v nějaké lázni a pak ho nešlo zabít, na konci filmu ho ale jeden muž zabil protože při té lázni měl list na zádech, takže to bylo jedine místo kde ho mohl zabít, a byla tam ještě scéna kde si delal bratrství s dvěmi dalšími muži a když se řízl tam mu hned rána zarostla. Prosím kdyby někdo věděl o co se jedná, tak napište. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Zvidatel

To je z Písní o Nibelunzích – o Siegfriedovi. Středověký německý epos.
Film bude asi Království prstenu z roku 2004, který je na námět toho eposu. Celkem dobrý. Ale adaptací bylo víc, i když tahle je celkem dost známá.
https://www.csfd­.cz/film/185306-kralovstvi-prstenu/prehled/

A ta lázeň byla v dračí krvi, z draka, kterého zabil.

led

nájdete to aj v príbehoch zo starých gréckych bájí o Achilovi. Jemu ten list padol na pätu.

Zvidatel

Nešlo o list. Matka ho držela za tu patu, když ho koupala ve Styx. Či podle jiné verze, když ho doma koupala v nektaru a držela ho za patu.
Žádná novinka, že ostatní náboženství a mytologie si vypůjčovaly příběhy a motivy od Řecké, která byla nejobsáhlejší a nejpropracovanější.

Ale tohle s tím teď nesouvisí. Ona se ptala na Siegfrieda, který je původem ze Severské mytologie (i když předobraz je vzatý z Řecka/Říma) a přesnějí ze ságy o Nibelunzích, ve kterých to bylo takto – drak, lázeň, list, nezranitelnost.