p-e-t

Zapnutí hry

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám udělat když při zapnutí hry mi tam skočí tabulka a vní je tak nějak zhruba napsáno:) -fatal directX error code 4 a pak ještě tam je: result 0×80004002 E NOINTERFACE. Chtěl bych se zeptat co je potřeba k tomu aby ta hra normálně šla spusit, kámošovi to spustit jde a to má o něco horší počítač něž já… Prosím poradte :(

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Počítač můžeš mít jaký chceš, třeba ten nejnovější model, třeba 2TB, paměť 2TB, grafiku 20TB, prostě co chceš.
Ty však nemáš nainstalovaný aktuální direcrtx a v tom je problém.
Aktualizovat directx a půjde ti spustit i na horším počítači než má kamarád.

Další odpovědi
anonym

DirectX je pomocný software (sada různých aplikačních rozhranní s přístupem k hardwaru počítače), který dnes většina her využívá – a ty ho prostě jen nemáš v aktuální verzi, nebo jej nemáš vůbec

tady je odkaz ke stažení: http://www.mi­crosoft.com/dow­nloads/detail­s.aspx?displa­ylang=cs&Fami­lyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3

DirectX zprostředkovává hrám přístup k hardwaru a jeho schopnostem (2d i 3d obraz prostřednictvím grafických karet, monitrů, zvuk stereo i 5+1, atd)
jednotlivé součásti jsou popsány zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­rectX , ale není to pro hraní her nutná znalost, stačí když celý balík prostě jen nainstaluješ.

GangstaHelper

Můžete mít i ten nejnovější počítač, dokonce i ten nejnovější pomocný software, i tak může nastat chyba. Softwary jsou svině :)

Pokud předešlé rady nepomohou, zkontrolujte STRÁNKY VÝROBCE hry. Je možné, že hra nepodporuje přímo Váš hardware (někdy se to stává u celých řad grafických karet, jindy je to jen jeden typ a někdy dokonce jen problém jednoho výrobce určitého typu).

Na to může a nemusí existovat oprava přímo na hru.