Avatar uživatele
p-e-t

Zapnutí hry

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám udělat když při zapnutí hry mi tam skočí tabulka a vní je tak nějak zhruba napsáno:) -fatal directX error code 4 a pak ještě tam je: result 0×80004002 E NOINTERFACE. Chtěl bych se zeptat co je potřeba k tomu aby ta hra normálně šla spusit, kámošovi to spustit jde a to má o něco horší počítač něž já… Prosím poradte :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5062 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Počítač můžeš mít jaký chceš, třeba ten nejnovější model, třeba 2TB, paměť 2TB, grafiku 20TB, prostě co chceš.
Ty však nemáš nainstalovaný aktuální direcrtx a v tom je problém.
Aktualizovat directx a půjde ti spustit i na horším počítači než má kamarád.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

DirectX je pomocný software (sada různých aplikačních rozhranní s přístupem k hardwaru počítače), který dnes většina her využívá – a ty ho prostě jen nemáš v aktuální verzi, nebo jej nemáš vůbec

tady je odkaz ke stažení: http://www.mi­crosoft.com/dow­nloads/detail­s.aspx?displa­ylang=cs&Fami­lyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3

DirectX zprostředkovává hrám přístup k hardwaru a jeho schopnostem (2d i 3d obraz prostřednictvím grafických karet, monitrů, zvuk stereo i 5+1, atd)
jednotlivé součásti jsou popsány zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­rectX , ale není to pro hraní her nutná znalost, stačí když celý balík prostě jen nainstaluješ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GangstaHelper

Můžete mít i ten nejnovější počítač, dokonce i ten nejnovější pomocný software, i tak může nastat chyba. Softwary jsou svině :)

Pokud předešlé rady nepomohou, zkontrolujte STRÁNKY VÝROBCE hry. Je možné, že hra nepodporuje přímo Váš hardware (někdy se to stává u celých řad grafických karet, jindy je to jen jeden typ a někdy dokonce jen problém jednoho výrobce určitého typu).

Na to může a nemusí existovat oprava přímo na hru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek