aandromeda

Zapisuje se titul do občanského průkazu? A je to nutné pro platnost titulu?

Nejlepší odpověď
annas

"Akademický či jiný titul je v občanském průkazu veden jako nepovinný údaj. Není tedy Vaší povinností nechat si titul do občanského průkazu zapsat.

Zapsání Vám pouze usnadní prokazování držitelství daného titulu, neboť informace uvedené na občanském průkazu jsou brány jako ověřené a není je třeba jinak prokazovat (pokud tak nestanoví zvláštní právní předpis)."

http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2011/p­sani-titulu

Další odpovědi
klumprt

Pokud titul máte, můžete žádat, aby vám ho tam zapsali. Ale nemusíte. Na platnost titulu to nemá vůbec vliv. Ukončením vysoké školy získáváte oprávnění titul užívat, ale není to povinnost.
Platnost titulu prokazujete pouze diplomem.

Aklaa

Zapisuje, pokud chcete … povinnost to není a samozřejmě to nijak neovlivňuje jeho „platnost“.

Občas se na úřadě potkám s tím, když je na nějakém dokumentu uvedené jméno i s titulem a v občance ho nemám zapsaný, že mají řeči (hlavně starší úředníci). Ovšem dají rychle pokoj.