Zaměstnavatele zajímá moje sexuální orientace, je to normální?

Dobrý den, můj budoucí zaměstnavatel – soukromý sektor(muž), se zajímá o moji sexuální orientaci. Nehrotil bych to, ale zdá se mi to nekoretní, poněvadž se nehlásím na nějakou pozici, kde bych nabízel sexuální služby apod. Budu účetní. Neřešil bych to, ale nechci lhát a prostě nejsem heterosexuál nýbrž homosexuál. Co s tím??

Nejlepší odpověď
Andělé

Je to diskriminace,na to v žádném případě nemá právo.Nejhorší na tom je,že i když se jedná přímo o diskriminaci,vyh­raje zaměstnavatel,pro­tože když nebude chtít,tak Vás nepřijme a Vy mu diskriminaci nedokážete.Při dnešní vysoké nezaměstnanosti jsou zaměstnavatelé nechutně nadřazení vůči svým potenciálním zaměstnancům.Je to smutné,ale i přesto,že dnes si práce je třeba vážit,bych se nenachala takto ponižovat.Přeji hodně štěstí:-)

Další odpovědi
anonym

Jakou formou se zajímá? Přímo se zeptal? Nebo nějaké postraní řeči, měl snad nějaký podnět? Kromě nezákonnosti bych tuto prekérní situaci řešil nějak neutrálně, buď, že vás to překvapuje a že je to soukromá věc a kdyby naléhal, tak možná jakoby v žertu " A víte, že se ještě sám hledám!", nebo dělat hloupého, že nevíte co to je.
Jinal 1.9.2010 byl novelizován antidiskriminační zákon, kde jsou přesná vymezení i obranné postupy. Zda se to dá v praxi uplatnit je otázka.

arygnoc

nesmí ho to zajímat, podobně jako náboženské vyznání, politickou orientaci a pod.

nahlaste ho na úřad práce a žalujte za diskriminaci.

Ponytail

Normální to není. Nicméně kdo si prošel několika pohovor moc dobře ví, že zaměstnavatel se v klidu zeptá i na to, na co se ptát nesmí a očekává od vás odpověď. Samozřejmě odpovědět nemusíte, ovšem počítejte s tím, že tu práci pravděpodobně nedostanete s odůvodněním, že „byl vybrán vhodnější uchazeč“. Teoreticky se proti tomuto bránit lze, prakticky už méně. I když budete daného zaměstnavatele popotahovat po soudech, i když soud vyhrajete, bude to pro vás spíše prohra – stanete se nezaměstnatelným.

led

Vaša orientácia je len vaša, nikoho do toho nič.
Iné je jedine v prípade, ak by vaša pracovná pozícia bola taká, že by to mohlo byť vydierateľné. Ale účtovník to asi nie je taká pozícia.
Ak sa takto stavia váš budúci zamestnávateľ, je to na pováženie, na vašom mieste rýchlo preč odtiaľ.
Ale záleží to len na vás, my sme to len poradný orgán…

hanulka11

To je naprosto vaše soukromá věc, jedině, že on by někoho …hledal.......