jirka21kufr

Zaměstnání přes agenturu, je to správný postup?

Dobrý den,
dostal jsem nabídku práce pracovat přes agenturu. Vyplnil jsem příslušný formulář. Poté mně byly poslány smlouvy k podpisu. Jen jedna věc mě zarazila, že místo pracoviště je ve smlouvě Česká republika. A já bych měl pracovat jen v místě svého bydliště. Může tedy být ve smlouvě napsáno místo výkonu práce Česká republika, když budu pracovat jen na jednom místě? Nebo mě může zaměstnavatel přesunout i na jiné pracoviště? Už jsme spolu mluvili. Paní mě ujistila, že je vše v pořádku. Smlouvy mám podepsat a poslat je zpátky do agentury. Je tohle správný postup? Děkuji tomu, kdo mi poradí.

Odpovědi
Drap

Když je ve smlouvě uvedeno Česká republika, znamená to, že práci ti zajistí České republice. Pokud chceš mít pouze jedno místo, nech si ho napsat do smlouvy. Záleží ovšem na agentuře, zda ti vyhoví.

Funna

ve smlouvě by mělo býlo být uvedeno místo výkonu práce…pokud je tam ČR, já bych to asi nepodepsala, ale nechala bych smlouvu opravit na konkrétní adresu…je to ale dívné, že bys měl pracovat jen v místě bydliště, protože agentury fungují tak, že že „půjčují“ lidi firmám, které je zrovna chtějí a kdy je potřebují…sice tě nemůžou přesunout jinam bez tvého souhlasu, ale pokud odmítneš jít jinam, může to být bráno jako porušení smlouvy…

elkon

Agentury jsou zlodějské instituce a měly by být zrušeny.Není nad sjednání normálního pracovního poměru.

Bazzz

Proč agentury co vám sprostředkují Práci vám nedávají výplatní pásky, Přece je to ze zákona povinné. Výplatní páska slouží i k doložení odpracovaneho počtu let, a pak podle toho vám vypočítaj důchod. Tak kde je potom se chyba…? Děkuji za odpověď.

Dochy

elkon: Tak tohle je ale jen takovej výkřik do tmy. Kdyby byli tak zlé, asi by je nikdo nevyužíval. Mám kolem sebe několik lidí – kolegů z agentury a nikdo z nich si nestěžuje. Oproti nám zaměstnancům mají některé výhody – např. pracovní dobu mají dost volnou – a některé nevýhody – např. na dovolenou si musí sami nejdřív vydělat. Výhoda pro zaměstnavatele je, že je může prakticky kdykoli vyrazit. Výhoda pro lidi je, že se jim agentura postará velice rychle o nové umístění.

DoTazatel

Souhlasím. Většinou ale nejsou lidi z agentur moc dobří pracovníci. Taky záleží na zaměstnavateli a co chce se svou firmou dělat, ale lidi z agentur nejsou moc velkým přínosem, spíš nákladem. Jestli chce podnikatel, aby jeho firma spíš stagnovala… protože agenturáci nejsou produktivní, zapálení… Najít zaměstnance je těžké (najít dobrého zaměstnance je velmi těžké, ovšem najít všedního zaměstnance je jinak velmi jednoduché- lidi z agentur beru snad ještě míň než všední – ne, že by to byli špatní lidi, ale spíš určitě špatní zaměstnanci. Jak říkám, záleží, co vlastně chce ten majitel firmy). :D

Dochy

Tak u nás ve firmě jde o poměrně odbornou činnost. A z těch lidí z agentury bych řekl že alespoň polovina jsou hodně nadprůměrní se zajímavými zkušenostmi. Zakládat firmu s podobným zaměřením – byl bych štěstím bez sebe kdybych je zlanařil. Samozřejmě není to tak že by k nám šel každý koho firma má. Pokud se nemýlím (nejsem účastníkem řízení), šéf dá požadavek, agentura nabídne „co má skladem“ a splňuje požadavky, dál podle mně pokračuje klasický pohovor šéf-potenciální „zaměstnanec“