Avatar uživatele
Kelt

Jak je to se stravováním pro pracující?

Pracuji přes agenturu (to je zaměstnavatel),na DPČ. Ve smlově je uvedena hodinová sazba, ale nic o stravování. Podle Zákoníku práce mám nárok na odpočinek 30 minut po 4 hodinách odpracovaných.Ale musí mi zaměstnavatel poskytnout možnost stravy, mám nárok na stravenky? Nosím si vlastní jídlo,které si koupím a ohřeji v mikrovnce, přitom si mohu koupit jídlo i v podniku – zmrazené, nebo jíst v jídelně, což by mne vyšlo dráž než zaměstnance,kteří mají totéž za poloviční slevu.Mám nárok na stravenky, stravné dle zákona? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3141 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

U dohody o pracovní činnosti nebo dohody o provedení práce nemáš nárok na stravenky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Zaměstnavatel není povinen zaměstnancům (ani mladistvým)
poskytnout stravu ani stravenky (je to jeho dobrá vůle).

Nemáte-li stravenky, nárok na dovolenou apod.
sjednány přímo v DPČ, nemáte na ně nárok.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hans51

I kdyby Kelt pracoval(a) ne na dohodu, ale klasicky na základě pracovní smlouvy, žádný nárok na stravenky ani na příspěvky na jídlo by mu (jí) nevznikl.

Poskytování stravenek či příspěvků na stravování (apod.) je závislé jen a pouze na vůli zaměstnavatele.

Čili je čistě na zaměstnanci, jakým způsobem se bude stravovat (či zda se vůbec bude stravovat), povinností zaměstnavatele je poskytnout přestávku na jídlo a oddech, zjednodušeně řečeno v délce trvání 30 minut (v podrobnostech odkáži na zákoník práce).

Stravné je poskytováno pouze v souvislosti s pracovními cestami, jinak ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek