kokos23

Poraďte prosím

do 30.6.2013 Dnes šel večer na svou noční směnu a bylo mu řečeno,že ho mistr nechce na směně(jsou tam samí Slováci a Čecha prostě nepřijali) Svou práci si plnil dobře.Jak se doslechl,tak chtějí snižovat stavy a po něm chtějí,aby odešel dohodou.Je zaměstnaný přes pracovní agenturu.Prosím,po­raďte,co má dělat.Moc děkuji Hanka
Doplňuji:
Dobrý den,mám k Vám prosbu.Manžel nastoupil do firmy od 1.10.2012 na dobu určitou do konce roku,poté mu byla prodloužena do 30.6.2013 Dnes šel večer na svou noční směnu a bylo mu řečeno,že ho mistr nechce na směně(jsou tam samí Slováci a Čecha prostě nepřijali) Svou práci si plnil dobře.Jak se doslechl,tak chtějí snižovat stavy a po něm chtějí,aby odešel dohodou.Je zaměstnaný přes pracovní agenturu.Prosím,po­raďte,co má dělat.Moc děkuji Hanka

Odpovědi
pusinka50

Jen jestli to je tak opravdu…, muži, kterým se nechce chodit do práce, používají různé finty. Zavolej si do té jeho práce a zjisti si sama, v čem je problém

ivzez

Určitě bych nedoporučovala volat do manželova zaměstnání. Kromě toho, že byste mu vyjádřila hrubou nedůvěru, byste jej (i sebe) v zaměstnání znemožnila.

Přestože je zaměstnavatel povinen jednat s agenturními zaměstnanci stejně jako se zaměstnanci kmenovými, se poměrně často setkávám s tím, že se s agenturními zaměstnanci zachází hůře.

Zaměstnavatel by měl sestavit rozvrh pracovních směn a předem s ním zaměstnance seznámit. Přijde-li zaměstnanec na směnu, a „mistr jej pošlě domů“, měl by trvat na písemném nařízení a na náhradě mzdy za směnu, kterou mu mistr neumožnil odpracovat.

Takže záleží na Vašem manželovi. Podle mne má nárok na náhradu mzdy. Ale je možné, že „si nebude chtít dělat problémy“, a že radši půjde na směnu v náhradním termínu.

Nechte to na něm, on svého zaměstnavatele zná lépe.