tableťák

Když budu jako student OSVČ (programování), platím nějaké měsíční poplatky, pokud nemám daný měsíc příjem?

Ahoj

Odpovědi
nyjono

Teoreticky nemusíš.
Měl bys sice platit měsíčně zálohu OSVČ a zdravot.pojišťovně, ale doplatek lze zaplatit po podání přehledu příští rok na jaře.

Hlada

Činnost OSVČ se uzavírá ročně, nikoli měsíčně. Pokud máš předepsané zálohy, musíš je platit měsíčně bez ohledu na výdělek.
Jestli se chceš zabývat samostatnou činností, doporučuju se seznámit se základními předpisy.