Avatar uživatele
dudu

„Zákusky za 150 korun? Lidé si zvykli, věneček za 25 nedává smysl.“ Souhlasíte?

Ztotožňujete se s názory exmajitelky čtyř kaváren Ivety Fabešové, jak je prezentuje v článku na níže uvedené adrese? Nyní je nucena vrátit se tak k činnostem, které jako šéfkuchařka už dlouho nedělala, třeba k pečení piškotů.
Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zakusky-za-150-korun-lide-si-zvykli-venecek-za-25-nedava-smysl-131505#dop_ab­_variant=0&dop_req_­id=LvlScG5zazu-202012011044&­dop_source_zo­ne_name=zpravy­.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=2&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Zajímavá 0 před 1242 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Dát si zákusek za 150.- si mohou dovolit leda tak Pražáci. Právě ten nemá smysl, věneček za 25,– je OK.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Exmajitelkou nabyla, byla pouze zaměstnaná v podniku manžela. Jinak by dnes měla podíl ze společného majetku a nemusela by začínat „od píky“. A měla by tak dost na další bezproblémové podnikání a nemusela by ze sebe dělat „sociální případ“. Holt vzala si manžela který už ty kavárny vlastnil, nechala se u něj pouze zaměstnat a teď nemá nic. „Za hloupost se platí“.:-(
Co se týká ceny zákusků „v Praze se žije blaze“ 🙂, takže když jí to zákazníci koupí, proč ne. Na dědině by si asi ani neškrtla. No, i když? Mladí dnes nehledí, „po nás potopa“, „kdo šetří je hlupák, lepší je plný tuplák“. Pokud jsou otevřené hospody a restaurace, jsou většinou plné a starších tam moc není. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Smysl to dává a bude dávat, pokud budou chodit zákazníci.
Mám pět vnoučat jít s nimi do takové cukrárny, když každý dá nejméně dva zákusky, tak by z důchodu už moc nezbylo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Tak jsem to přelouskal. Vůbec tuhle nejznámější cukrářku neznám, ale proč ne? Když si to za tu cenu lidé koupí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… k oním činnostem je donucena rozvodem …
… když to má kupce …
… neprodává jen cukrařinu, ale i umění …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Až nám to umožní výše našich platů, tak proč ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Očividně to je hloupost, ani po Praze takové ceny nevídám. Zákusek za 150 Kč, to by musel člověk jít někam do Revoluční ulice do podniku typu MANU Praha, ale takové podniky zase nejsou určené pro Čechy. Tudíž, zákusky za 150 Kč se jistě prodají, ale pouze cizincům na Praze 1.
Spíše než zákusky mě ale baví výdejová okénka. Ta se stala výrazným tématem. Nerozumím tomu, proč lidé na home office chodí do výdejových okének (nejen v Praze, ve všech městech, kde mají restaurace!), kde zaplatí za oběd 80–130 Kč. Já si koupím za 115 Kč kilo kuřecího od řezníka, případně krůtí prsa za 138 Kč / kilo. A ti lidé mají v tom obědě z okénka tak 200g masa, kdo ví jestli vůbec. To je panečku utrácení, ale hlavně potom ti stejní lidé budou nadávat na zákusky za 150 Kč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
cochee

Jezukriste, ad výdajová okénka – to je normální cena za teplé jídlo (teď mluvím ale opravdu o jídle, ne o zhovadilostech typu hamburger ze sladké housky nebo papírový kyblík se smaženými částmi kuřete) – uvědom si, že dostaneš hotové jídlo, které jen sníš – ty snad obědváš to kilo syrového drůbežího masa? No vidíš, neobědváš. Musíš si s tím pohrát, což ti bude trvat minimálně půlhodinu, ale někdy také půldruhou hodinu, než to budeš moct sníst. A to je tvůj čas. A čas jsou, jak známo, peníze.

před 1241 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JežíšKristus

cochee – ano, za půl hodiny si navařím to kilo masa na týden dopředu, takže nemusím každý den jak trotlík ztrácet čas chozením k okénku. Ušetřený čas, ušetřené peníze. Nehledě na to, že mi to chutná lépe, když mám kvalitní maso od řezníka, ne blivajz z české „restaurace“ (o úrovni české gastronomie raději nemluvme, seriál Ano šéfe s Pohlreichem mluví za vše), okořením přesně dle svého.

před 1241 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midoc

Zákusek za 150, 189 Kč by musel být velký jak dort.

před 1241 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
alik360

To máš pravdu a u nás je ještě dražší jeden kousek dorty 30–45Kč

před 1241 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek