Avatar uživatele
HOMER

Zajímáte se o cizí kultury?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, dědapetr, anonym před 4652 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Ano

Zajímá mě, jak se žije jinde, jaký zvyky tam lidi udržují a jaká jídla vaří… vždycky je to pro mě obohacující :)
A náhodou i ti cigáni jsou zajímavá kultura! Ale neuvidíte to, dokud se neoprostíte od všeho negativního, co vás k cigánům poutá ;) V každé kultuře se dají najít prvky a hodnoty, co by stály za přisvojení – a naopak. Většina Čechů má s cigány špatnou zkušenost, tak jsme schopní vnímat je jenom jako ty příživníky a pijavice. No jo, asi to je jeden z jejich typických rysů… Ale zaposlouchali jste se někdy víc do jejich hudby? Je plná energie a života! Cigánky nádherně tančí – a narozdíl ode mě se to nemusí učit, tanec mají v krvi od narození!
Nedávno byla v Brně přednáška na téma romské pohádky. Mrzelo mě, že jsem tam nemohla jít – myslím, že to muselo být zajímavý. Další, co bysme se od cigánů mohli učit, je rodinná soudržnost – tam neexistuje, aby starý člověk najednou zůstal opuštěný a „odložený“. I kdyby se o něj jeho děti měly starat jen z povinnosti, udělají to. A co děláme my bílí? „Nepohodlný“ stařečky šoupneme do domova, zaplatíme za pobyt – a víc se o ně nestaráme. A ještě jsme tak obrnklí, že se nazýváme hodnotnější rasou :))

Ríkám – všude je něco, je potřeba to tak brát a být tolerantní jeden k druhýmu. Dost mě to táhne třeba do orientu, stejně tak jsem očarovaná Afrikou nebo Indií. Ráda bych si někdy vyzkoušela žít třeba měsíc jako americký indián nebo by mě lákalo „klepat kosu“ s eskymáky v mrazivě ledovým iglú :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano

… o cikánskou. 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Ano

Hlavně léčitelství a bylinné léčiva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Ano

Hodně o mongolskou kulturu a také o romskou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Ano

Zejména o kulturu jak je vybaven byt souseda když je doma jen sousedka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

já velmi často

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Itter

Ano

Miluji Ameriku a Spojené Arabské Emiráty, dokonce jsem se donutil začít učit Arabčtinu a číst Korán

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek