HOMER

Zajímáte se o cizí kultury?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
barnajka

Ano

Zajímá mě, jak se žije jinde, jaký zvyky tam lidi udržují a jaká jídla vaří… vždycky je to pro mě obohacující :)
A náhodou i ti cigáni jsou zajímavá kultura! Ale neuvidíte to, dokud se neoprostíte od všeho negativního, co vás k cigánům poutá ;) V každé kultuře se dají najít prvky a hodnoty, co by stály za přisvojení – a naopak. Většina Čechů má s cigány špatnou zkušenost, tak jsme schopní vnímat je jenom jako ty příživníky a pijavice. No jo, asi to je jeden z jejich typických rysů… Ale zaposlouchali jste se někdy víc do jejich hudby? Je plná energie a života! Cigánky nádherně tančí – a narozdíl ode mě se to nemusí učit, tanec mají v krvi od narození!
Nedávno byla v Brně přednáška na téma romské pohádky. Mrzelo mě, že jsem tam nemohla jít – myslím, že to muselo být zajímavý. Další, co bysme se od cigánů mohli učit, je rodinná soudržnost – tam neexistuje, aby starý člověk najednou zůstal opuštěný a „odložený“. I kdyby se o něj jeho děti měly starat jen z povinnosti, udělají to. A co děláme my bílí? „Nepohodlný“ stařečky šoupneme do domova, zaplatíme za pobyt – a víc se o ně nestaráme. A ještě jsme tak obrnklí, že se nazýváme hodnotnější rasou :))

Ríkám – všude je něco, je potřeba to tak brát a být tolerantní jeden k druhýmu. Dost mě to táhne třeba do orientu, stejně tak jsem očarovaná Afrikou nebo Indií. Ráda bych si někdy vyzkoušela žít třeba měsíc jako americký indián nebo by mě lákalo „klepat kosu“ s eskymáky v mrazivě ledovým iglú :)

Další odpovědi
anonym

Ano

… o cikánskou. 😁

dědapetr

Ano

Hlavně léčitelství a bylinné léčiva.

kapka

Ano

Hodně o mongolskou kulturu a také o romskou.

venkovan

Ano

Zejména o kulturu jak je vybaven byt souseda když je doma jen sousedka.

anonym

Ano

já velmi často

Itter

Ano

Miluji Ameriku a Spojené Arabské Emiráty, dokonce jsem se donutil začít učit Arabčtinu a číst Korán

anonym

Ano

quentos

Ano