Nikuška

Zajímalo by mě jestli je nějaké omezení pro převážení alkoholu v kurfu, když letíte letadlem? Děkuju

Odpovědi
anonym

V zavazadlovém prostoru můžete v kufru převážet kolik chcete, je třeba to pořádně zabalit.
I na tento typ zavazadel se uplatňují hmotnostní a rozměrová omezení (jako i na příruční). Neexistuje žádné jednotné pravidlo, každá aerolinka se v omezeních může lišit (většinou se však povolená hmotnost zavazadla pohybuje kolem 20 kg). Před odletem si vždy zkontrolujte, jaká konkrétní omezení pro vás platí. Pozor si dejte na překročení maximální povolené hmotnosti zavazadla, za každý kilogram navíc vám mohou být účtovány příplatky až 20 euro (Ryanair).

hanulka11

omezení je pouze váhovým limitem ,ale můžeš si připlatit – jinak omezení není

baghira

Kromě váhového limitu bych ještě připomněl celní předpisy příslušné cílové země.

dudu

Pozor na letošní docela podstatnou změnu přepravních podmínek charterových společností:
http://www.vi­amare.cz/deta­il-clanku/zmena-prepravnich-podminek-charterovych-leteckych-spolecnosti/
a také na skutečnost, že do některých zemí je import alkoholu zakázán – např. Egypt dovoz zakazuje, ovšem u turistů je benevolentní. Ovšem při namátkové kontrole se snadno můžete dostat do problému.