Jecminek7777

Poradíte, zda mě může zaměstnavatel převést na jinou práci? Za jakých podmínek?

zajimá mě,jestli mě může zaměstnavatel převést na jinou práci,a za jakých podmínek?

Odpovědi
ivzez

Doporučuji se seznámit se zákoníkem púráce, bude se Vám hodit po celý pracovní život.

Bez souhlasu zaměstnance nemůže zaměstnavatel až na výjimky převést na jiný druh práce
bez souhlasu zaměstnance > musel/a by být uzavřen/a dodatek k pracovní smlouvě/nová smlouva.

Výjimkou je krátkodobé převedení a převedení v případě, že zaměstnanec dále nemůže vykonávat
sjednaný druh práce ze zdravotních důvodů.

V druhém případě je dokonce povinnost zaměstnavatele > nesmí nechat zaměstnance
vykonávat práci, která by jej ohrožovala.

Tolik zjednodušeně, nemá smysl sem přepisovat zákoník práce. (aktuální znění najdete na www.ZakonyPro­Lidi.cz )

Mc Merkurion

… samozřejmě že může … je otázkou kam, za kolik a na jak dlouho, zjednodušeně: na dva měsíce kamkoli za minimálně stejný peníze >>>více ivzez, ta je na to odborník …

elkon

Vše je otázkou smlouvy.