Orange

Zájem o „celebrity“ – nechápu

Hezký podvečer, nějak mi stále nejde do hlavy, proč většina lidí tráví čas čtením a sledováním dění okolo tzv. „celebrit“? Žádné neznám, tak nemůžu dát příklad. Prostě to nechápu, proč by mě měl zajímat někdo, kdo není ničím zajímavý? To ti lidé mají tak nudný život?

Fakt jim nezávidím „slávu“ ani to, že díky zájmu vydělavají prachy.

Nejlepší odpověď
badisko

No ja podobne nechapu lidi co sledujou Ulici a dalsi tyto serialy …ale zase oni nemuseji chapat me ze sedim na odpovedich .....
lide jsou ruzni nelam si stim hlavu proste to tak je ..myslim ze jde o jisty druh zavisti a nedostatku toho ceho si prave celebrity uzivaji …:D…ale mohu se seredne mylit

Další odpovědi
marci1

Každého prostě zajímá něco jiného, pro někoho je to méně náročné na myšlení, prostě taková oddychovka. Někoho zase zajímá třeba článek o vesmíru, nebo pyramidách, apod. Každý je jiný a má jiné zájmy, koníčky.

anonym

Lépe se určitě prodávají články o Agátě Hanychové než o Aleně Novákové, kterou nikdo nezná (s výjimkou spolužáků, kolegů v práci a sousedů). Celé je to o tom, že ty naše „celebrity“ mají snahu se odlišovat od běžné populace, protože si myslí, že jsou něco „víc“. I negativní reklama je reklama a média výrazně svým slušně zaplaceným „zájmem“ o osobnosti k „věhlasu“ takových osob přispívají.
Když se podívám na internet, co se tu píše o lidech známých jmen, tak znechuceně koukám, koho může bavit taková kravina, že některá „hvězda"se posadila tak nešťastně, že jí bylo vidět kalhotky. Až natolik je naše společnost ubohá? Je. Kdyby tomu bylo jinak, tak prasáci paparazi přestanou takové hovadiny fotit a psát.
Nechápu smysl hodnocení oblékání populárních osob a stejně tak bych ubrala kyslík "potravinovému inspektorovi“. To je lidí, co se „vezou“ v ČR na úkor naší blbosti a mají z toho nemalé peníze. Je tu ale někdo, kdo domýšlí, co takové hurá akce ve svém důsledku přinesou? Dochází vůbec někomu, že pro ty méně majetné se díky kreténovi z Novy zdraží zboží? Obchodní řetězce si takové zásahy do své činnosti přirozeně vynahradí. Jak? Zvednou ceny. Hurá!!! Máme potravinového inspektora.
No a takhle blbě my uvažujeme. Jen ať nás zase novináři a zpravodajci nakrmí škvárem, když nás takové věci zajímají. Funguje tu jakási „stádní kultura“. Prostě do nás média cpou podřadné kraviny, obchody podřadné zboží a my přijímáme to, že jsme „konzumní společnost“. Došlo už někomu, jak je tento výraz urážlivý? Konzumenti = žrouti. Takže se to dá chápat, že své životy doslova „prožereme“. V televizi se skoro na všech programech „vaří“. To je kultura, to je zábava! Hlavně, že nám vaří celebrity. Je úžasné vidět, jak se Bohdalka rukama hňácá v něčem, z čeho má být nějaké jídlo. Ještě nikomu z toho není špatně? Mně už dávno a hodně. S prominutím, ať si média ty své opěvované „celebrity“ ráčí někam vetknout.