leporela22

Záděry? Co mám dělat

co mám dělat abych neměl na prstech záděry?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Většinou je to z důvodu nedostatku zinku

také jsem na ně trpěla doporučili mi bio Karité- balzám…malá krabička ,potírala jsem si nehty a jejich okolí a záděry se mi ztratily

mpožná by ti pomohly i zinkové tabletky poradila bych se v lékárně pokud nechceš balzám kupovat

Další odpovědi
balca

Ostříhat si je ;),pít mléko

Zdroj: www.ostříhejsi­záděry.cz

Drap

Ano zinek, a stále mazat jakýmkoli mastným krémem

anonym

Na záděry pomůže nejdříve namočit ruce do slané teplé vody. Důkladně je prohřát, osušit, potom nůžkami na kůžičku záděry ostříhat. Nakonec vtírat krém Panthenol. Koupí se v lékárně a na tento problém je výborný. Každopádně ruce preventivně mazat krémem, hlavně po jakékoliv práci, kde se vysušuje jejich pokožka. Stačí klasická Indulona. Zinek rozhodně tělu prospěje. Občas je dobré si dopřát nějaké multivitaminové tablety, nejlépe i se stopovými prvky.