plebs

Za zabití při dopravní nehodě máme solidní tresty anebo příliš vysoké?

Mistr vytuněného Golfa dostal za zabití dvou chodců tvrdý trest 5 let vězení. Měl zákaz řízení do roku 2027, zbytkový alkohol překročil rychlost v osadě o 30 km po nehodě nezastavil a ujel, rovněž před lety zabil při couvání stařenku.
Specialista znalec, odborník expert došel k závěru, že chodci měli 5 vteřin čas na opuštění vozovky od doby kdy spatřili mistra v Golfu na obhajobu Golfisty lze uvést chodci ve věku 30 a 50 let pod vlivem alkoholu a přecházeli vozovku šikmo.
Neznám detail této nehody šířku vozovky krajnice viditelnost stav vozovky, sliby mistra volantu se státním zástupcem a pod. stalo se v Adršpachu.

Odpovědi
Rokio

Posktytnu lepší odpověď než uživatel Drap.

Ano, za usmrcení chodců jsou u nás v Česku tresty příliš nízké. Mě už mnohokrát málem přejelo auto a přitom jsem šel řádně po přechodě pro chodce a docela často jsem ani neporušil žádnou svoji povinnost.

Pokud jde o tento soudní případ, o kterém píšeš, tak by dané individuum mělo skončit v kriminálu alespoň na 10 let, a to ve vězení s ostrahou.

Klidně bych sankce za tyto prohřešky ztrojnásobil.

Drap

Jak a podle čeho se hodnotí tresty? Jsou na to nějaké tabulky? V jakých jednotkách se to měří. Nevím kde končí solidní a kde začínají příliš vysoké.