Danyy22

Za jak dlouho se vytvoří krystaly ze soli?

Když dám do sklenice vodu a sůl a následně sklenici přiložím ke krbu, za jak dlouho se mi vytvoří krystaly?

Odpovědi
JájsemRaibek

Za tak dlouho až se vypaří voda a to záleží na tom, kolik té vody ve sklenici máš a jaká je teplota.
☁️ ☀️ ☁️ ✈️ ☁️ ☁️

zjentek

jestli přidáš do sklenice nějaký porézní materiály jako dřevo a kameny, tak v takovým množství vody to bude rychleji, když zatopíš.

dr.luha

Pokud budeš mít nasycený roztok, tak za chvíli. Vypěstovati gigantické krystaly je možné z roztoku modré skalice (síran měďnatý).