Avatar uživatele
Stařík2

Za jak dlouho je vhodné posnídat, když je zdravé na lačný žaludek sníst ovoce?

Pokud si vymačkám ráno citron, potom vzápětí posnídám a potom hned vezmu nutné léky 6 tablet. Může mi někdo doporučit časovou prodlevu mezi citronem, snídaní a léky?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, marci1, da ny, anonym před 2637 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Mně osobně nepřipadá moc vhodné dávat si citrónovou šťávu na lačný žaludek, je to dost dráždivé. Osobně snídám, až se mi probudí s hodinovým zpožděním i žaludek a dostanu hlad. U léků by ses měl řídit tím, co je uvedeno na příbalovém letáku. Něco se bere s jídlem, něco mezi jídly.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Vlažná voda s citronem hned po vzbuzení se doporučuje na správné nastartování metabolismu, aby nebyl zpomalený a tělo správně fungovalo.. Jestli Vám nedělá problémy Vaše kombinace citronu, snídaně a léků, netřeba nic měnit. Jestli Vám to žaludek nebere, třeba Vás pálí po citronu žáha apod., můžete si dělat jen půl sklenice vody s půlkou citronu. Jestli berete léky, které mají být užívány s časovou prodlevou mezi jídly, před jídlem nebo po jídle, se dozvíte z příbalového letáku či od lékaře. Ovoce klasické, jako hruška, jablko, pomeranč, švestky, mandarinky, třešně, jahody, maliny atd. se doporučuje jako svačina mezi snídaní a obědem. Protože obsahuje cukr, není vhodné jej jíst večer.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

http://dieta.vi­talia.cz/clan­ky/voda-s-citronem-po-ranu-zdravy-zvyk-ale-musi-byt-tepla/

Já to piju bez ohledu na prášky, prostě když se probudím, vypiju sklenici teplé vody s citronem a hned potom ty prášky, jako kdybych nic nepila, a po normální snídani ty další prášky, co seberou po jídle

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Bez prodlevy. Ráno vypiji sklenici vlažné vody s citronem, posnídám a vezmu si lék (po jídle). ☺

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

U léků je rozhodující, co doporučil lékař/příbalový leták!
Léky např. na hypofunkci štítné žlázy (hormony) se berou na lačno, před jídlem. Po 20 minutách léky typu helicid, omeprazol , Apo Famotidin atp. Případně jiné léky, které se mají užívat před jídlem.
Po 20 minutách se může pít vlažná citronová voda a pak snídat, jíst.
Další léky se berou po jídle, pokud je tak doporučeno. ..

Minimální ČASOVÝ ODSTUP mezi léky/jídly je tedy 20 minut až půl hodiny
(tak nás to učili) ;).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Citron ano, ale s vlažnou či teplejší vodou.
Snídaně cca 0,5 – 1 hod po probuzení, tělo má také čas se probudit a připravit na zpracování potravy. Také jde o skladbu snídaně. Jestli jsou to ovesné vločky nebo snídaně v anglickém stylu.
Léky? Pokud se mají užívat ráno a po jídle, pak ano.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek