Stařík2

Za jak dlouho je vhodné posnídat, když je zdravé na lačný žaludek sníst ovoce?

Pokud si vymačkám ráno citron, potom vzápětí posnídám a potom hned vezmu nutné léky 6 tablet. Může mi někdo doporučit časovou prodlevu mezi citronem, snídaní a léky?

Nejlepší odpověď
Kepler

Mně osobně nepřipadá moc vhodné dávat si citrónovou šťávu na lačný žaludek, je to dost dráždivé. Osobně snídám, až se mi probudí s hodinovým zpožděním i žaludek a dostanu hlad. U léků by ses měl řídit tím, co je uvedeno na příbalovém letáku. Něco se bere s jídlem, něco mezi jídly.

Další odpovědi
pusinka50

Vlažná voda s citronem hned po vzbuzení se doporučuje na správné nastartování metabolismu, aby nebyl zpomalený a tělo správně fungovalo.. Jestli Vám nedělá problémy Vaše kombinace citronu, snídaně a léků, netřeba nic měnit. Jestli Vám to žaludek nebere, třeba Vás pálí po citronu žáha apod., můžete si dělat jen půl sklenice vody s půlkou citronu. Jestli berete léky, které mají být užívány s časovou prodlevou mezi jídly, před jídlem nebo po jídle, se dozvíte z příbalového letáku či od lékaře. Ovoce klasické, jako hruška, jablko, pomeranč, švestky, mandarinky, třešně, jahody, maliny atd. se doporučuje jako svačina mezi snídaní a obědem. Protože obsahuje cukr, není vhodné jej jíst večer.

anonym

http://dieta.vi­talia.cz/clan­ky/voda-s-citronem-po-ranu-zdravy-zvyk-ale-musi-byt-tepla/

Já to piju bez ohledu na prášky, prostě když se probudím, vypiju sklenici teplé vody s citronem a hned potom ty prášky, jako kdybych nic nepila, a po normální snídani ty další prášky, co seberou po jídle

marci1

Bez prodlevy. Ráno vypiji sklenici vlažné vody s citronem, posnídám a vezmu si lék (po jídle). ☺

da ny

U léků je rozhodující, co doporučil lékař/příbalový leták!
Léky např. na hypofunkci štítné žlázy (hormony) se berou na lačno, před jídlem. Po 20 minutách léky typu helicid, omeprazol , Apo Famotidin atp. Případně jiné léky, které se mají užívat před jídlem.
Po 20 minutách se může pít vlažná citronová voda a pak snídat, jíst.
Další léky se berou po jídle, pokud je tak doporučeno. ..

Minimální ČASOVÝ ODSTUP mezi léky/jídly je tedy 20 minut až půl hodiny
(tak nás to učili) ;).

nyjono

Citron ano, ale s vlažnou či teplejší vodou.
Snídaně cca 0,5 – 1 hod po probuzení, tělo má také čas se probudit a připravit na zpracování potravy. Také jde o skladbu snídaně. Jestli jsou to ovesné vločky nebo snídaně v anglickém stylu.
Léky? Pokud se mají užívat ráno a po jídle, pak ano.