Beruškazamla

Za jak dlouho dokážete přečíst knihu?

Mám 349 stran. Mám ji půjčenou v knihovně.Jsem na 122 straně. Musím ji přečíst do konce března.

Nejlepší odpověď
led

Beruška, ak ťa kniha zaujme, zabudneš na čas. Ak ťa nezaujme, budeš rátať každú sekundu nad textom za jeden rok. To radšej takú knihu ani nečítaj. Nehovorím o povinnom školskom čítaní. tam pri čítaní hľadaj myšlienku, ktorú sa učitelia snažia nájsť už celé stáročia, aj s pomocou svojich žiakov.
Jednoducho, čítaj a nesleduj čas. Aby si dodržala povinný denný harmonogram, nastav si budík…

Další odpovědi
hapiky

Číst a číst může být rozdíl. Když se někoho po přečtení celé knížky zeptáte na nějaký její obsah, nebude vědět skoro nic.
Knížku je potřeba vstřebat do sebe. Já si dodnes pamatuji určité postřehy z knížek, které jsem četl ve svém mládí. (Některé jsem četl i 2×).
Moje oblíbené témata byly vědecko-populární (vesmír), elektronika, foto, optika, filosofie, historie.

_Bůh_

Udělej si test rychlosti četby: http://www.re­adingsoft.com/ Pak dostaneš dobrý odhad, jak dlouho to bude trvat.
Zde je seznam knih a jak dlouho trvá je přečíst při průměrné rychlosti: https://howlon­gtoread.com/

Ale 349 stran není nic. Dneska to ještě zvládneš.

Drap

Takovou knihu cca 8 – 10 dní

paul1

Za mého mládí jsem četl tenkrát velmi populární knihu Doktor FU Manchu od nějakého tuším anglického spisovatele. Už nevím, kolik měla stran, ale byla poměrně objenmá. Přečetl jsem ji jedním dechem od večera do rána (naštěstí byla sobota).

Disraeli

Maximálně týden, pokud jsi průměrný čtenář. Nemusíš se bát, že bys to do konce března nestihla (což jsou btw necelé tři týdny). :D Pokud je to priorita nebo tě velmi chytne (začteš se), tak ji přečteš i za jeden den, respektive třeba za odpoledne (až do večera) a na to nemusíš umět rychločíst.
Bez toho aniž by ses tomu TOLIK věnovala, tak tři, maximálně čtyři dny (což jsou v přepočtu třeba jen dvě hodiny denně).
Pokud je to řekněme technická, odborná kniha, tak o něco málo dýl, ale hádám, že to bude spíš nějaký román. ;)

Obyčejně lidé přečtou jednu (až dvě) knihy za týden, 3 až 5 knih za měsíc… s tím, že nečtou nonstop (každý den nebo dokonce každý týden). A spousta lidí taky nečte knihy vůbec.
Ale nechápu, kdo čte románovou knihu a různou beletrii víc jak 10 dní (pokud nemá třeba nad tisíc stran – a ani tak to není nějaká dobrá výmluva), někteří i měsíc… Z té knihy pak nemůžou pořádně nic mít, stejně si dobře nepamatovali, co četli a čtou to po tak malých částech, že to musí být kumšt se v tom vyznat.
Třeba divadelních her průměrný čtenář přečte i 5 a víc denně. Za týden až dva přečteš komplet celého Shakespeara.

iceT

Takovou knihu o formátu A4 o 350 stranách jsem zvládla přečíst za tři dny. Ale to bylo v době, kdy jsem měla na čtení čas a nic jiného na práci. Dnes dejme tomu třeba týden a to ještě při jízdě MHD.

cochee

Za děcka jsem přečetl celého Robinsona Crusoe (od Plevy, abych to upřesnil) několikrát (a hodněkrát) za jednu noc pod peřinou. Ale kolik stran má, si nepamatuju a nechce se mi ji hledat. Byla (je) to středně tlustá kniha formátu A5 (edice KOD) tištěná běžně velikou sazbou, ani moc velikou, ani moc malou, prostě středně. Za mě: to bys mohla dát.

Dochy

Záleží co je to za knihu. Takovou co mně bavila jsem dokázal při rozsahu kolem 150 stran A5 zvládnout za den. I při splnění dalších povinností. Ale je víc proměnných. Počet stran a formát jsou jen některá z vodítek co se týče reálného rozsahu.

Disraeli

Vášniví čtenáři, čtoucí průměrně nebo jen mírně nad (z hlediska rychlosti slov za minutu), přečtou i kolem 20 knih za měsíc. Ti co se dobře vycvičili v rychločtení i mnohem víc…
Takže bych se nebál, že nepřečteš jednu knihu za měsíc.