holaola

Za jak dlouho dobiju jízdou skoro vybitou baterku u auta?

Pokud mám skoro vybitou baterku, nahodím jí přes kabel od jiného auta, a budu jezdit, kolik tak velmi orientačně toho musím najezdit, aby se dobyla do stavu kdy pak nastartuje sama?

Nejlepší odpověď
mosoj

Na to, aby baterka nastartovala stačí, poměrně krátká doba chodu motoru, třeba i na volnoběh . Stačí 15– 30 min podle toho v jakém je ta baterka stavu. To ale neznamená že je nabitá. Způsob jízdy na to nemá vliv!!!!, ale baterce se to líbit nebude. Dokonce ji můžeš tímto způsobem i zničit!!

Další odpovědi
Dochy

(skoro) plně nabitá bude až po několika hodinách. Pár desítek minut by ji mělo dát dost energie na další nastartování. Jak píše cukrář: Pokud nebude mrznout.

Pokud ta baterka již jednou selhala a neznáš konkrétní důvod, pak je pravděpodobně buď stará-dosluhující, nebo má auto problémy s dobíjením. Pokud se Ti povede oživit starou baterii, nezapomeň si pořídit novou před další zimou. Nevěřím tomu, že bys nastartoval znovu až uhodí mrazy.

Drap

Cca 50–100km. Záleží i na stylu jízdy, na stavu baterie, dobíjení,teplotě a podobně.

cukrar

definujte skoro, pak to bude mezi 15–30 minutami. Druhý den nastartujete, pokud nebude velký mráz.