Drap

Za financování terorismu u nás hrozí 12 let vězení. Kdo půjde odsedět, když peníze IS poslala naše vláda?

Doplnění odkazu
https://zahra­nicni.ihned.cz/c1-65732330-loni-z-ceska-minimalne-jednou-odesly-penize-na-podporu-islamskeho-statu-odhalili-agenti-bis-vec-projedna-vlada

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Nevím, kde jste to vzal, ale ve zprávě, kterou jsem před chvílí na toto téma četla já, se nepíše o tom, že ty peníze posílala vláda. V článku ani v titulku není o vládě ani tečka, pouze se tam píše, že „tajná služba odhalila převod peněz z Česka na účet Islámského státu“ a pak, že detaily BIS nemůže sdělovat. Následuje pár odstavců, které se zmíněného financování týkají jen velmi nepřímo.
To mohla klidně posílat Muslimská unie, u které by mě to ani trochu nepřekvapilo.

Další odpovědi
dr.luha

Ten zákon zcela určitě platí jen pro běžné, řadové ovčany, takže nikdo.

Kepler

Co je to za nesmysl? Zdroj by nebyl?

hapiky

Jak může vláda ČR poslat peníze IS? Že by se premiér, ministři či poslanci tajně domluvili na podpoře IS? Není to absurdní? Kdyby šlo o USA, tak to by bylo jiné. Ti podporují kde koho a ani neví, a kromě vyjímek nezjišťuje u koho ty peníze nakonec skončí.

Drap

Je to ze zpráv ČT

Drap

https://zahra­nicni.ihned.cz/c1-65732330-loni-z-ceska-minimalne-jednou-odesly-penize-na-podporu-islamskeho-statu-odhalili-agenti-bis-vec-projedna-vlada

Nuk nuk

Já jsem to četla na Lidovkách, ale ani ve zprávě na webu, který poukazujete není nic o tom, že by ty peníze posílala vláda. Pouze, že vláda bude o věci jednat.
viz titulek: Loni z Česka odešly peníze na financování Islámského státu, odhalili agenti BIS. Věc projedná vláda (zbávající text pod titulkem se v zásadě shoduje s tím na LIdovkách).