hapiky

Za co získala Česká televize nechtěnou anticenu Citron?

???

Nejlepší odpověď
annas

Filmařskou anticenu Zlatý citrón dostali členové Rady České televize

Adresáty kritické zvláštní ceny poroty Zlatý citrón se tentokrát stali členové Rady České televize, kteří v listopadu 2020 podpořili odvolání tehdejší Dozorčí komise. Za nedostatečné odůvodnění odvolání tuto anticenu jmenovitě získali Roman Bradáč, Vladimír Karmazín, Jaroslav Maxmilián Kašparů, Jiří Kratochvíl, Pavel Kysilka, Hana Lipovská, Pavel Matocha, Jiří Šlégr, Daniel Váňa a Lubomír Veselý.

Poslední jmenovaný obdržel Zlatý citron i loni, a to za „podbízivý styl moderování, při kterém nejen v soukromé XTV otevřeně projevuje své sympatie i antipatie k jednotlivým událostem či hostům ve studiu“. Pro anticenu si na pódium osobně přišel. „Myslím si, že veřejnost by třeba ocenila, kdybyste nám ukázali cestu, kdybyste nám jakýmkoliv hlasem, jakoukoliv připomínkou řekli, jak to máme dělat. Ale takový hlas z vás zatím nevzešel. Místo toho se tady snažíte zostudit nás, tvůrce, za vydatné podpory České televize,“ prohlásil moderátor při přebírání anticeny

https://www.lu­pa.cz/aktuali­ty/filmarskou-anticenu-zlaty-citron-dostali-clenove-rady-ceske-televize/

Další odpovědi
Ametyst

Česká televize dostala Zlatý citron za seriálovou dramaturgii na rok 2022. Předával ji kritik Vladimír Just. Žádné překrucování, ze ji dostala Rada. 🙂 Jen kolem toho bylo pochopitelně ticho, na rozdíl od toho,kdy ji dostal Xaver Veselý. To byl pochopitelně mediální rachot. Kolem mafiánů v ČT se musí našlapovat opatrně.

Pepa25

https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/clanek/ct-odvysilala-ceny-trilobit-kde-sama-obdrzela-anticenu-citron-40385092

marci1

Citron padl za „dramaturgický plán hrané seriálové tvorby na rok 2022”. 🙂