Avatar uživatele
reganama

Za co platím v ordinaci lékaře 30.- a kam ty peníze jdou?

Doplňuji:
Co musí lékař provést,aby na poplatek 30.- měl nárok?Měl jsem za to,že pokud mi napíše jen léky,tak platit nemusím.Na DIA poradně mě sestra jen zváží,lékař mě vůbec nevidí a přesto musím platit 30.-

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, fablen, anonym, Deli před 4771 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Zůstavájí lékaři , a k tomu přibudou další penízky, které platí popdle daných sazeb za určitý úkon pojišťovna

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Berušinka

Měly by jít do zdravotnictví, ale tak to bohužel není. Jako kdybysme neznali ty pány nahoře =(. Všechno nám vezmou a na služby, které si platíme, není.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

co musí provést? nic ;D
jen to, že vztoupíš do dveří jejich „pracovny“ je odměněno poplatkem 30Kč
vjímka se myslímže vztahuje jen na děti a důchodce

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pájo

Regulační poplatky a jejich výběr jsou upraveny § 16a zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů.

Dle odst. 5) výše uvedeného § je „regulační poplatek příjmem zdravotnického zařízení, které regulační poplatek vybralo. Zdravotnické zařízení je povinno použít vybrané regulační poplatky na úhradu nákladů spojených s provozem zdravotnického zařízení a jeho modernizací.“

Na co konkrétně jednotlivá zdravotnická zařízení regulační poplatky využívají by Vám tedy mohli sdělit jednotlivá zdravotnická zařízení.

Pro bližší informace k regulačním poplatkům se obracejte přímo na Ministerstvo zdravotnictví www.mzcr.cz, které je autorem zákona o veřejném zdravotním pojištění, který tuto oblast upravuje.

Stačí, když Vás doktor (nebo sestra) vyšetří nebo zváží, už byste měla zaplatit.
Řada lékařu to ale takhle striktně nedodržuje, ale ze zákona na to mají nárok.

před 4432 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek