jjj123456789

Za co byl odsouzen Milošević?L

Doplňuji:
JájsemRaibek: Neptám se, za co byl souzen, ale za co byl ODsouzen

Nejlepší odpověď
arygnoc

pokiaľ viem, bol SÚDENÝ, ale nie odsúdený – zomrel skôr, ako bol odsúdený.

;-Q

Zdroj: http://co-to-je.sk/Milo%C5%A1e­vi%C4%8D,%20Slo­bodan

Další odpovědi
JájsemRaibek

Milošević byl uvězněn a souzen Mezinárodním tribunálem pro bývalou Jugoslávii pro obvinění z genocidy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti, spolu s dalšími srbskými, muslimskými a chorvatskými generály.

setapouch

Predne, jakym soudem? A pak, google znas? Pokud se ptas na Den Haag, pak prvni vysledek.
Doplňuji:
To je dobre. Jednoho „serves“, ze neodpovida na to, na co se ptas, a druhemu das za totez nominaci :D

led

Otázka len dokladuje absolútnu neznalosť procesu.
.
V máji 1999 bol Miloševič Medzinárodným trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu obvinený zo zločinov proti ľudskosti, genocídy a porušovania Ženevských konvencií. O rok a pol neskôr sa k týmto obvineniam pridalo aj obvinenie z porušenia pravidiel vedenia vojny.Po piatich rokoch vo väzbe 11. marca 2006, tesne pred koncom procesu zomrel na infarkt. Pochovaný je vo svojom rodnom meste Požarevac.
To znamená, že zomrel pred vyneseným rozsudku, takže nikdy nebol odsúdený týmto Medzinárodným trestným tribunálom. Odsúdili ho len poplatné médiá svojimi neoverenými a prekrútenými správami.
citujem komentár britských listov zo dňa 21.3.2006
„Slobodan Miloševič nebyl žádný válečný zločinec, jak se snažila dokázat Carla del Ponte. U soudu v Haagu se hájil úspěšně sám. Miloševič měl nad svými soudci evidentně převahu (viz www.sweb.cz/messin), proto byly zastaveny přímé televizní přenosy ze soudní síně. Soud se vlekl neuvěřitelné čtyři roky bez reálné vyhlídky na výsledek. Až po smrti Slobodana Miloševiče jsem se dočetl, že dle vyjádření hlavní žalobkyně by soud do půl roku skončil. A o tři dni později v televizi na ČT 1 ve zprávách hlásili, že by rozsudek byl vynesen do několika týdnů. To je opravdu zvláštní. Pokud by šlo skutečně o nezávislý soud, muselo by být soudní řízerní již dávno skončeno a Miloševič osvobozen. Možná ovšem měl být souzen (?) za jiné (zlo)činy a ne sám a nejspíš ne v Haagu .
Jen pro srovnání: soud v Norimberku s nacistickými válečnými zločinci trval tři čtvrtě roku a to před mezinárodním tribunálem nestál jenom jeden obžalovaný. Miloševičovi nebylo prokázáno, že by nařídil nějaké válečné zločiny, ani že by vyzýval k jejich provádění. Miloševičovi nebyly prokázány ani žádné rasistické výroky, soud mu neprokázal žádné plány na vyhánění civilního albánského obyvatelstva.
Odpovědnost Miloševiče za to, co se v Jugoslávii stalo, byla nanejvýš politická nebo morální. Šlo samozřejmě o spoluodpovědnost, kterou měl společně s celou řadou dalších politiků, kteří se na destrukci a válce v Jugoslávii podíleli. Slobodan Miloševič se stal koncem 80. let národním vůdcem Srbů , tak jako se stal Rugova vůdcem Albánců, Tudjman vůdcem Chorvatů, Izobetgovič vůdcem Muslimů, Kučma vůdcem Slovinců atd.
Na rozdíl od výše uvedených ale Miloševič nepodporoval rozpad Jugoslávie. Teprve rozpad Jugoslávie, která se stala obětí nacionalistických vášní, rozpoutal násilí v hromadném měřítku a následnou hrůznou apokalypsu.“