Wyruz

Za co byste utráceli peníze na úsporu a za co peníze na útratu?

Za co by jste utráceli peníze na úsporu a za co peníze na útratu?

Dobrý večer
Rozhodl jsem se začít finance řešit pravidlem 80:20 (80% úspora, 20% útrata) a takto každou částku, kterou si vydělám nebo získám, rozdělím v tomto poměru. A proto se chci zeptat na Váš pohled na věc – na koupi čeho by jste používali peníze na úsporu a na útratu? Děkuji za tipy

Odpovědi
WTLS

No tak dám příklad, kdybych měl 10,000kc(měsíčně, neplatím byt ani nic jiné) , tak za 2,000 bych si určitě koupil kebab, ani snídaně ani večeře ani oběd jen tak(na to na co máš chuť) (párkrát do měsíce)
Zbytek bych buď investoval do menších kryptoměn nebo si za to postupně kupoval eletroniku…
Fakt záleží na tom kolik peněz si představuješ, můj příklad s 10,000 bude vždy naprd, aby sis takhle odkládál tak 25,000+ měsíčně určitě, jinak podle mě 20% útrata je nic z 10k
___________
Z úspor bych určitě uvažoval o nějakém dopravním prostředku, i kdyby to bylo 3,000 měsíčně nebude to hned ale jednou ano, taky záleží co rád děláš jesli rád např rybářiš, tak lepší prut, rád lyžuje tak lyže, rád jezdíš na kole tak lepší kolo (šlapky, sedátko apd.) rád hraješ hry, šetři na hry nebo lepší komponenty atd atd atd můžu do nekonečna

zjentek

„utráceli peníze na úsporu“… tahle hláška dokonale vystihla 21. století v bývalém východním bloku.

Až se osamostatníš a třeba nedostaneš velké věno, zbynde ti poměr tak 13% ku 87%… z toho tvýho celýho koláče. Teda pokud máš VŠ a nebaví tě být podvodník. ;)

ivzez

Peníze určené na spoření bych neutrácela,
za peníze určené na útratu bych kupovala to, co potřebuji.

Netuším co si představit pod »utrácet peníze na úsporu«.

nyjono

Peníze na úsporu, to přece zálaží na tom, co potřebuješ.
A peníze na útratu? Ty víš nejlíp, co ti udělá radost.

zjentek

Jo a ještě… stejný myšlenky tě pak budou honit i v důchodu. Myslím o tom utrácení peněz na úsporu. Ale bacha! Díky tomu tě pak může lehce „natáhnout“ gdejakej šmejd, takže bí kerfól furt, jestli to myslíš poctivě.

zjentek

No co, dobrá rada nad zlato…