damaskus

Z výpovědi svědka u přestupkové komise je jasné,že nahlédl do spisu-ač není účastníkem řízení.Jak se mohu bránit.

Nejlepší odpověď
anonym

Potom nezbývá než toto jeho právo (nahlížet do spisu) napadnout a žádat správní orgán o vysvětlení, z jakého důvodu bylo nahlédnutí do spisu povoleno osobě, jejíž práva nebyla svědeckou výpovědí dotčena, ani to nehrozilo.
Obrátila bych se na advokáta a pokud Vás svědecká výpověď této osoby poškodila, snažila bych se řízení prohlásit za zmateční.
Mrkněte na to, zde svědek nemůže využít 2. bod o „Nahlížení do spisu“ a uvažte, že budete muset prokázat, že dotyčný do spisu skutečně nahlížel.

§ 38 Nahlížení do spisu
(1) Účastníci a jejich zástupci mají právo nahlížet do spisu, a to i v případě, že je rozhodnutí ve věci již v právní moci (§ 73).
(2) Jiným osobám správní orgán umožní nahlédnout do spisu, prokáží-li právní zájem nebo jiný vážný důvod a nebude-li tím porušeno právo některého z účastníků, popřípadě dalších dotčených osob anebo veřejný zájem.
(3) Nevidomým osobám bude obsah spisu přečten. Na požádání správní orgán nevidomé osobě umožní pořízení zvukového záznamu. Správní orgán nevidomé osobě rovněž umožní, aby do spisu nahlížel její průvodce.
(4) S právem nahlížet do spisu je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části.
(5) Odepřel-li správní orgán osobě nahlížet do spisu nebo jeho části, vydá o tom usnesení, které se oznamuje pouze této osobě.
(6) Z nahlížení do spisu jsou vyloučeny jeho části, které obsahují utajované informace nebo skutečnosti, na něž se vztahuje zákonem uložená nebo uznaná povinnost mlčenlivosti; to neplatí o částech spisu, jimiž byl nebo bude prováděn důkaz, do takových částí spisu však může nahlížet pouze účastník řízení nebo jeho zástupce za předpokladu, že jsou předem seznámeni s následky porušení povinnosti mlčenlivosti o těchto skutečnostech a že o poučení je sepsán protokol, který podepíší. Ustanovení odstavce 4 se nepoužije.

damaskus

Ocko-děkuji za odpověd.Že svědek nahlížel do spisu je jasné z jeho výpovědi-on se totiž podřekl-použil přesně moje slova,které jsem já vypověděl u podání vysvětlení na obecním úradě.Svědek je pracovník DDM a ten patří pod obecní úřad.