Přestupková komise

Dobrý den u přestupkové komise byly pouze 2 členové je vůbec takto složená komise usnášeníschop­ná?A je to prosím někde upravené právně kolik má mít členů?Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kropitko

No to je mi divné?? Já myslela,že min. jsou ty tři…A jak jste na to přišla/přišel???
Já jsem nedávno byla u přestupkové komise a ani jsem se tedy o to nezajímala,takže nevím,ale jestli má někde úřad,kde jste byl/a napsáno,že má jenom dva členy,tak to asi tak bude…Kdyby to tak nebylo,tak by se už dávno někdo ozval…určitě jste tam nebyl/a první.

Další odpovědi
standa

Minimální počet členů těchto správních orgánů = TŘI
(§ 53/3 zákona o přestupcích)

Takže, pokud máte chuť a potřebu napadnout rozhodnutí dvoučlenného správního orgánu, máte možnost…

§ 53/3
Obce mohou jako svůj zvláštní orgán zřizovat komise k projednávání přestupků. Tyto komise jednají a rozhodují v TŘÍČLENNÉM složení vždy za předsednictví osoby s právnickým vzděláním nebo se zvláštní odbornou způsobilostí pro projednávání přestupků; usnášejí se většinou hlasů.
Stejné podmínky platí, pokud by projednáváním přestupků byla pověřena komise rady obce.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/prestupky/cas­t3.aspx