annas

Z které české pohádky jsou tato slova: „Odvolávám, co jsem slíbil, a slibuji, co jsem odvolal?“

Kdo ji režíroval? Podle čeho byla pohádka natočená? Která píseň v ní zazněla?

Nejlepší odpověď
anonym

Písničkou je ..Rozvíjej se poupátko..

Zdroj: http://www.ki­nobox.cz/cfn/fil­m/17625-pysna-princezna

Další odpovědi
anonym

Z žádné.
Správně to je: „Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil“.

Gabe

Tato pohádka byla natočena v roce 1952 podle pohádky Boženy Němcové ( Potrestaná pýcha).Režíroval jí Bořivoj Zeman.Písnička se jmenuje:Rozvíjej se poupatko.Natáčelo se mimo jiné v Dolském mlýně mezi Jetřichovicemi a Růžovou a na Děčínské vrchovině, na zámku Telč a Hluboká. Vesnice byla postavena v malém skalnatém údolí u Všemil. Mlýn se nachází v Českém Švýcarsku, jmenuje se Dolský mlýn.Alena Vránová se do Vladimíra Ráže zamilovala i ve skutečnosti a po natáčení se oba vzali.

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/10094-pysna-princezna/zaji­mavosti/

mosoj

Z pohádky to neznám, ale v běžném životě, zejména v zaměstnání jsem to zažil mnohokrát.

Elk

Vždyť to dávali včera, je to notoricky známé, dá se to najít na netu, přečíst v programu…?

led

Večne živý film z môjho detstva. Určite pôjde aj tento rok v TV. Nechcem písať meno, aj iní nech spomínajú

annas

Elku, řada věcí se dá najít na netu. U ostatních vám otázky, třeba i přímo s odkazem na odpověď nevadí?

Já je nekomentuji, ale neodpovídám.