zjentek

Z jakýho důvodu motýli sedají převážně přímo na krkavici?

Během života jsem se mnohokrát setkal se situací, kdy motýl opakovaně usedal čoekovi na tvář, což si vysvětluji nějakou jejich potřebou soli, ale jistě to nevím. Ovšem nejčastěji jsou v týhle souvislosti skloňováni právě PERLEŤOVCI, kteří člověka přímo pronásledují. A při důkladným pozorování jevu jsem nemohl nevšimnout, že tito motýlé si u člověka nejčastěji sedají právě PŘÍMO NA KRKAVICI, tzn. v místě na krku někde zboku pod bradou na žílu, která životem tepe.

Vidíte nějaký souvislosti, neb tušíte, čím by podobný chování motýlů mohlo být způsobený a co na tom asi vidí? (;

Odpovědi
dust8

Cvak, klik, blik a moje mozkovna mi povídá, že prej teoreticky možná se tihle motejli rádi usazujou do míst s vibracemi, které je vzrušují, tudiž se jim zamlouvá tepající krkavice? Abych to ale mohl na stopro potvrdit, tak to nemůžu protože se mi motýli nějak vyhejbaj. Možná se málo stříkám deodorantem?