Avatar uživatele
bolak

Z jakýho důvodu jsou některý prášky v paletách a jiný ve skleničce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? manon, hanulka11, Lucijej, Damiana před 4269 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ratava

Kromě toho, že se při výrobě obalů na léky pohlíží i na možné potřebné množství (vitamínové preparáty si lidé většinou kupují na delší časové období, léky na teplotu na kratší), mají různé léky i různé podmínky skladování. Některé léky vyžadují takový obal, který je bude chránit před vlhkem, některé před světlem, teplem a některé nesmějí přijít do kontaktu ani s lidským potem…- proto různá balení…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

já myslím, že záleží kdo léky vyrábí a jaké má stroje na výrobu a plnění – to je můj názor

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Řekla bych, že je to jako s minerálkami. Jestli je chceš postaru a tak trochu hogo fogo, máš je mít v lahvi – ale je to dražší. Doba plastová ale vše balí do uměliny, protože je to levnější.
Myslím, že tablety ve skle jsou taková stará dobrá klasika, ale náročnější na životní prostředí a tak se sice budou vyrábět pořád, ale v daleko větší míře je přebije plast.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

ratava: dal jsem ti sice boda, protože tvoje odpověď zní logicky, nicméně jak vysvětlíš třeba ibalgin čtyrstovku, kterej se prodává jak v tom, tak v onom balení..

>http://blog.id­nes.cz/blog/774­5/90301/ibalgin400­.jpg
>http://www.le­kynainternetu­.cz/files/pho­tos/original/a/a­a16967972fe9536627972644­881276ba40b2a76­.jpg

záhada práškolamu…

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ratava

Podmínky pro uchování Ibalginu (Ibuprofenu)jsou podle Lékopisu v „dobře uzavřených obalech“, jiné speciální podmínky pro uchování tento prášek nemá…
Jinak těch 100 tbl. je nejspíš bráno jako výhodné rod. balení… Čtyřčlenná rodina, každý člen 3× prášek při bolesti za den… To musí hnedle zmizet… A na letních táborech a pod. se to zajisté taky neztratí…

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

nicméně existuje spousta léků, který se prodívaj po 100 tabletách stejně jako ibalgin ale prodávaj se v krabičkách po deseti paletách, na každý deset prášků a ibalgin ne, ten se prodává po třeiceti na paletách a po stovce v umělohmotný nádobce, takže nějakej důvod to mít musí, proč je to jednou takhle a podruhý jinak…

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

hanulka11: no to mi právě nějak nedává smysl :) léky jsou byznys a v byznysu sou nejdůležitější prachy, čili jedna z těch dvou metod by měla bejt levnější a ta by měla převládnout, jenže to tak není…

takže co může bejt další důvod…teplota? kontaminace?

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

No a není to tak, že lahvičky jsou zastaralejší, ale máš-li už linku, nezrušíš ji, protože by to pak levnější nebylo – pořizovací náklady na linku se budou vracet dlouho, tak dokud jakžtakž jede… Taky jen úvaha.

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ODVÁŽNÁ TEORIE

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Jsem odvážná holka :)

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek