bolak

Z jakýho důvodu jsou některý prášky v paletách a jiný ve skleničce?

Nejlepší odpověď
ratava

Kromě toho, že se při výrobě obalů na léky pohlíží i na možné potřebné množství (vitamínové preparáty si lidé většinou kupují na delší časové období, léky na teplotu na kratší), mají různé léky i různé podmínky skladování. Některé léky vyžadují takový obal, který je bude chránit před vlhkem, některé před světlem, teplem a některé nesmějí přijít do kontaktu ani s lidským potem…- proto různá balení…

Další odpovědi
hanulka11

já myslím, že záleží kdo léky vyrábí a jaké má stroje na výrobu a plnění – to je můj názor

Damiana

Řekla bych, že je to jako s minerálkami. Jestli je chceš postaru a tak trochu hogo fogo, máš je mít v lahvi – ale je to dražší. Doba plastová ale vše balí do uměliny, protože je to levnější.
Myslím, že tablety ve skle jsou taková stará dobrá klasika, ale náročnější na životní prostředí a tak se sice budou vyrábět pořád, ale v daleko větší míře je přebije plast.

bolak

ratava: dal jsem ti sice boda, protože tvoje odpověď zní logicky, nicméně jak vysvětlíš třeba ibalgin čtyrstovku, kterej se prodává jak v tom, tak v onom balení..

>http://blog.id­nes.cz/blog/774­5/90301/ibalgin400­.jpg
>http://www.le­kynainternetu­.cz/files/pho­tos/original/a/a­a16967972fe9536627972644­881276ba40b2a76­.jpg

záhada práškolamu…

ratava

Podmínky pro uchování Ibalginu (Ibuprofenu)jsou podle Lékopisu v „dobře uzavřených obalech“, jiné speciální podmínky pro uchování tento prášek nemá…
Jinak těch 100 tbl. je nejspíš bráno jako výhodné rod. balení… Čtyřčlenná rodina, každý člen 3× prášek při bolesti za den… To musí hnedle zmizet… A na letních táborech a pod. se to zajisté taky neztratí…

bolak

nicméně existuje spousta léků, který se prodívaj po 100 tabletách stejně jako ibalgin ale prodávaj se v krabičkách po deseti paletách, na každý deset prášků a ibalgin ne, ten se prodává po třeiceti na paletách a po stovce v umělohmotný nádobce, takže nějakej důvod to mít musí, proč je to jednou takhle a podruhý jinak…

bolak

hanulka11: no to mi právě nějak nedává smysl :) léky jsou byznys a v byznysu sou nejdůležitější prachy, čili jedna z těch dvou metod by měla bejt levnější a ta by měla převládnout, jenže to tak není…

takže co může bejt další důvod…teplota? kontaminace?

manon

No a není to tak, že lahvičky jsou zastaralejší, ale máš-li už linku, nezrušíš ji, protože by to pak levnější nebylo – pořizovací náklady na linku se budou vracet dlouho, tak dokud jakžtakž jede… Taky jen úvaha.

bolak

ODVÁŽNÁ TEORIE

manon

Jsem odvážná holka :)