dust8

Z jakých důvodů ukradl Klaus pero?

Nejlepší odpověď
annas

Podrobnosti v odkazu.

l"Popularizátor společenské etikety Ladislav Špaček uvedl na svém blogu:

„Tato pera jsou ‚spotřební‘, počítá se s tím, že si je hosté odnášejí, buď z praktických důvodů, nebo jako suvenýr.

Je pravda, že prezident Klaus si pero bral trochu komicky. V tom je jediná příčina, proč video obíhá celý svět. Jako státník měl pero vzít s výrazem naprosté samozřejmosti a strčit si je okázale do kapsy, pak by nikoho nenapadlo, že něco není v pořádku"

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Chilsk%C3%BD_in­cident_V%C3%A1cla­va_Klause

Další odpovědi
marci1

Zřejmě se mu líbilo. Bylo to krásné, protokolární a reprezentativní pero. Podle chilského deníku „zmizelo“ před podpisem smluv. 🙂
„Během události seděl Václav Klaus vedle chilského prezidenta Sebastiána Piñery na tiskové konferenci v paláci La Moneda v Santiagu de Chile. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg předtím podepsal spolu se svým chilským protějškem Alfredem Morenem Charmem smlouvu o cestovním ruchu mezi Chile a Českou republikou[5] protokolárním perem, které potom zůstalo ležet na stole před prezidentem Klausem. Ten pero během projevu chilského prezidenta vyňal z pouzdra, zálibně si je prohlédl a pravou rukou vsunul pod stůl, kde je uchopil levou rukou a vložil do levé kapsy. Poté vrátil obě ruce na stůl, zapnul si sako a začal se usmívat.
Videozáznam události zveřejnila 10. dubna 2011 Česká televize v publicistickém pořadu 168 hodin jako tradiční úsměvnou tečku, přičemž moderátorka Nora Fridrichová pouze v úvodním komentáři konstatovala, že se prezidentovi republiky při návštěvě Chile „mimo jiné zalíbilo i tamní protokolární pero“. V záznamu byl pohyb pera graficky zdůrazněn šipkou a celá událost byla podbarvena dramatickou hudbou (hudebním režisérem pořadu byl Václav Vaněček).
Podle chilského deníku La Cuarta mělo být pero použito pro podpis dohod ve třech oblastech významných v obou zemích (technologií, cestovního ruchu a využití nekonvenčních energií), ale v kapse Václava Klause skončilo ještě před podpisem těchto smluv.“

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Chilsk%C3%BD_in­cident_V%C3%A1cla­va_Klause

orwell

On ho neukradl, on si ho pouze vzal dřív, než mu ho stihli věnovat 🙂

anonym

Líbilo se mu.

Dle jeho slov: Myslel si, že je to dar pro státníka.

Hufnágl

Klaus má zlodějnu prostě v krvi. Viz kupónovka.

Drap

Přece proto, aby měl čím psát.

paul1

I negativní reklama je reklama