Z jakých důvodů lidé volí komunisty?

Nejlepší odpověď
Alesh

Více vybraných možností.

Asi od všeho trochu, ale především totální omezenost v myšlení. Každýmu, kdo dokáže napočítat do pěti musí být jasný, že komunismus fungovat nemůže a nikdy nefungoval.

Další odpovědi
hapiky

Jiný důvod.

Já pořád říkám: Ti, co se za komunistů měli dobře (darmošlapové, kteří nedělali nic potřebného), ti jej budou volit neustále. Dále to jsou ti, co měli nadstandardní výhody, dále hlupáci, co nic neumí a mají možnost rozhodovat či vládnout, ale hlavně ti, co milují nepostižitelnost jednak k násilí na jiných, schovanou pod rouškou idealismu(Marxismus-Leninismus) kde neexistuje právo a spravedlnost(hlavně pro ty tzv.jinak smýšlející).
V neposlední řadě je to vidina komunistické společnosti, která ovšem není v žádném případě pro dnešní dobu.
Tzv. umírněný komunista je ptákovina a stejně by vše spělo k izolaci a zaostalosti, nejen v technice , ale i v myšlení.
Jen svoboda je zárukou vyspělosti.

Drap

Jiný důvod.

Myslím, že ze stejného důvodu jako lidé volí všechny ostatní strany.

Lgee

Sociální jistoty, zodpovědnost více na státu.

Butters_xD

Jiný důvod.

paul1

Více vybraných možností.

jsemjá

Vzor východních politik, nespokojenost se systémem.

led

Jiný důvod.

Pretože Ústava im to umožňuje a koho občan volí je na jeho rozhodnutí. Pritom nemusí spĺňať ani jedno z vami uvedených vysvetlení.

Malá poznámka,
Otázka znie: „Z jakých důvodů lidé volí komunisty?“ a nie, aké je ich politické zamerania a či sú „komunisté jsou dědici totality“ a či „nejedná se o standardní stranu“
Teda otázka znie prečo ľudia volia komunistov, rovnako by mohla znieť aj „prečo volia Ano“, alebo prečo volia socialnu demokraciu, pirátov a podobne.

Kryšpín

Jiný důvod.

Poněvadž nýnější ismus není také dokonalý.

anonym

Led: komunisté jsou dědici totality, nejedná se o standardní stranu. I sami komunisté to nepředstírají.

led

Otázka znie inak „Z jakých důvodů lidé volí komunisty?“ a nie „kto sú komunisti?“

anonym

To sice ano, ale právě proto se ptám na komunisty, protože narozdíl od jiných stran/hnutí, jsou stranou velmi problematickou.