Kryšpín

Z jakého důvodu snižují výrobci gramáž?

Na př. u Rumu nebo Fernetu to lze pochopit bojují proti alkoholíkům, ovšem u cukrovinek jogurtů a pod.

Nejlepší odpověď
Schluker

Jde o tzv skrytou inflaci. V konecnem dusledku to znamena zdrazeni produktu pro zakaznika.

Další odpovědi
annas

Zákazník si často neuvědomí, že za stejnou cenu jako v minulosti je váha či obsah zboží nižší . Dříve stála limonáda o obsahu 0,5 l třeba 20 Kč, dnes za 20 Kč koupíte jen ,0,4 l.
Prý spotřebitelé volali po menším praktičtějším balení za výhodnější cenu.

Drap

Z důvodú eny a zachování zisku

Ametyst

Z chamtivosti. Také aby se kšefty hýbaly ( ze stejného chamtivého důvodu) a zákazník koupil místo jednoho většího balení tři menší.

da ny

Aby se vlk nažral i z poloviční nebo dvoutřetinové kozy. ;D
Náklady i na výrobu rostou. Sáček bonbonů koupíš za 15 – 2O Kč. Gramáž se snižuje na 90g, 85 g, také na 65g. Bonbony se nezdraží, nebo jen nepatrně.
Podobné je to se sušenkami, sladkostmi, oříšky, konzervami, balenými uzeninami a dalším zbožím.

zjentek

Bezskrupulózní výroba/užití a šíření plastu aniž by bylo přesně dáno jak tento bude v oběhu trvale udržitelný by za zjentka byly zločinem. Volte zjentka.

cappuccino

Obavam se, ze je to na tajny pokyn Ministerstva zdravotnictvi! Preci jenom jsme jeden z nejtlustsich narodu v Evrope!

led

zjentka za Predsedu Európskej rady (EU)! Konečne bude pivo a buřty zadarmo, hurá… (je to lacnejšie než zbrane)

Ametyst

Zjentek nebude podporovat válku.