Krčálek

Z jakého důvodu se neustále měnily role v Bondovkách? Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Jaké důvody se uplatňovaly při výběru představitelů si přečtěte v odkazu. .Povídání je dlouhé, jen ukázka. Výměna režisérů, peníze, „okoukanost“ herců, změny v pojetí postavy … stárnutí herců nehrálo téměř žádnou roli

Sean Connery J. B. natočil hned pět, v letech 1962–1967. Během natáčení ho však také dostihla recyklační deprese a navíc si uvědomoval rostoucí tlak ze strany médií (která chtěla stále lepšího a lepšího Bonda a navíc se zajímala o to, kdy Connery chodí spát, s kým chodí spát apod. ;) a riziko zaškatulkování. Dal tedy studiu ultimátum – buď se stane právoplatným producentem série nebo půjde od válu.

Broccoli tehdy odmítnul a i když šéf United Artists, společnosti která tehdy bondovky produkovala, nabídnul Connerymu rekordní honorář, s horkokrevným Skotem to ani nehnulo.
Samozřejmě nastala panika a Albert Broccoli zažil pár horkých chvilek. Kandidátů na roli byly desítky, ale bez Seana Conneryho se z filmu mohl stát velký propadák. Timothy Dalton tenkrát roli odmítnul, protože si připadal moc mladý a navíc nevěřil tomu, že ho diváci přijmou. Roger Moore nebyl osloven, protože hrál v populární televizní sérii Svatý (možná jste viděli remake s Valem Kilmerem) a dvě výrazné postavy v jeho filmografii by si mohly navzájem škodit. Nakonec se tedy připletl do cesty George Lazenby a to doslova. Obléknul se jako Bond a „náhodou“ potkal Alberta Broccoliho. Ten byl podobnou náhodou" potkal Alberta Broccoliho. Ten byl podobnou upřímností natolik zaskočen, že dobře stavěnému Australanovi roli nabídnul. Lazenby tehdy nebyl úplně neznámým floutkem. V Austrálii sloužil v armádě (byl expertem na boj beze zbraně) a když se přestěhoval do Londýna a vrhnul se na modelling, dokázal si v roce 1968 získat post nejlépe placeného modela na světě. Dokonce byl evropskou tváří značky Marlboro. Rozhodně měl slušné předpoklady.

Pokračování v odkazu:

http://www.mo­viezone.cz/cla­nek/602-james-bond-bylo-nas-pet/

Další odpovědi
Alesh

Jak role? Jako představitel hlavní role? No, asi proto, že nám chlapci stárli.