plebs

Z jakého důvodu nemohl být použít dron proti střelci na Ff?

Podle mého odhadu možná policie ještě drony nemá k dispozici, ovšem je možnost zapůjčit je u armády.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Během těch pár minut mezi tím, co střelec vylezl na ochoz (před tím střílel uvnitř budovy, kde byli zabyty všichny oběti, mimo budovu bylo naštěstí jen několik postřelných) a kdy se zastřelil byla policie ráda, že se vůbec dostala na úroveň střelce ve vedlejším hotelu (ke střelbě nakonec nedošlo). Představa, že by bylo rychlejší zprovoznit nějaký dron než vyběhnout schody je podle mě dost naivní.

Další odpovědi
Dochy

A z jakého důvodu by se měl použít?
Doprava a příprava stojí čas, ten nebyl. Navíc chyběli informace co se přesně děje, bylo třeba nejdřív vyhodnotit situaci. Navíc až na posledních pár minut zmateného pobíhání na ochozu se vše dělo uvitř budovy. Tam by byli použielné jen malé a relativně hlučné drony.

Emefej

Proč si od armády půjčovat dron, když mají i raketomety?

zjentek

Být fandou palných zbraní a takto legálně vybaveným střelcem já pak dron střelou zkušeně trefím kterýžto jde k zemi a následně dále hrajeme jen na pozemní síly paušálně v životě platí vše je zde jen o čase a prostoru tudíž vyhrávají výhradně ti rychlejší přičemž také orientovaní.

led

O použití technických prostriedkov rozhoduje veliteľ zásahu.
Vašu otázku preto smerujte na neho, prípadne na jeho nadriadeného, prípadne na inšpekciu Polície ČR.

V doterajších odpovediach zatiaľ čítam len laické odpovede pripomínajúce „múdrosti médií o zásahu PČR na FF UK“.

cappuccino

Zase se ukazuje, ze po bitve je kazdy generalem!!

plebs

Dochy kolik minut nebo hodin připadá na přípravu dronu no a doprava je rozdílná pokud jej má zásahovka nebo nemá.

plebs

Podle mého názoru nemusel dron útočit na střelce ale mohl monitorovat jeho pohyb