_136

Z jakého důvodu nechce x% českých mužů a žen za partnera/ku nebo manžela/ku Roma/romku?

Otazka není diskriminační ale je zvědavost k zamyšlení. Díky

Odpovědi
EKSOT123

Romky prý často bývají dokonce vhodnější než naše rozmazlené fifleny. Musí od mala doma pomáhat a poslouchat. Aby panstvo chlapi Romáci mohli mít veget. Co ale stojí za zvážení, že tím dostaneš spoustu příbuzných.

Kelt

Nemůžeš dávat všechny do jednoho pytle. Slyšel jsem, že někteří mají lépe zařízený byt než Češi, lepší hygienické návyky a pod. A na někom to ani nepoznáš.

PepasAvalonu

Nevím o tom. Otázka diskriminační není, ale ten důvod, na který se ptáš, asi jo.
Mně by to bylo jedno, kdyby byla slušná a takových už jsem viděl dost, hezkých, slušných a mluvících zcela česky. I na škole jedna taková byla.
Romové bývají často hluční, někdy rozmazlení a to je fakt, ne diskriminace Ale nelze je všechny hodnotit (a hlavně odsuzovat) podle rasy. Někteří vůči nim všeobecně můžou mít předsudky.

Lgee

99,99% snad.

Dochy

Co je to za otázku? „Zvědavost k zamyšlení“ to nijak nevylepšuje. Nenapíšeš ani kolik má být „x“. Vždy se nejde někdo kdo nechce Romy, Pak se najde někdo kdo nechce Cikány, někdo kdo nechce tlusté, někdo kdo nechce tenké, někdo nechce Američeny a jiný Rusy a Číňany… S tím nic nenaděláš, každý máme jiné preference.

Ametyst

Ze zkušenosti se soužitím, které nefunguje.

Pepa25

Automaticky předpokládají jinou kulturu, což do určité míry může být pravda. Ale nemá smysl mít předsudky a každý je jiný (to platí pro všechna etnika a národnosti).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

EKSOT123 – to není také moc dobré. Pokud nemají děti žádná práva ale jen povinnosti. Nesmí to být úplný rozmazlenec ale také by měly mít práva :D

EKSOT123

Však to taky neschvaluju, ale zažil jsem to. Chlap se jen bavil a ženská musela do práce a pak ještě dělat doma. Ale jinak nemám s Rómkama žádné blízké zkušenosti, tak nevím, jen co jsem slyšel. Naopak jsem si často všiml, že nejhezčí bílé holky se nechaly sbalit Rómákama. Ani by mě to nevadilo, kdyby to bývalo nebylo i v mé rodině a neodnesl to já.