Avatar uživatele
_136

Z jakého důvodu nechce x% českých mužů a žen za partnera/ku nebo manžela/ku Roma/romku?

Otazka není diskriminační ale je zvědavost k zamyšlení. Díky

Zajímavá 0 před 1243 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
EKSOT123

Romky prý často bývají dokonce vhodnější než naše rozmazlené fifleny. Musí od mala doma pomáhat a poslouchat. Aby panstvo chlapi Romáci mohli mít veget. Co ale stojí za zvážení, že tím dostaneš spoustu příbuzných.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Nemůžeš dávat všechny do jednoho pytle. Slyšel jsem, že někteří mají lépe zařízený byt než Češi, lepší hygienické návyky a pod. A na někom to ani nepoznáš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PepasAvalonu

Nevím o tom. Otázka diskriminační není, ale ten důvod, na který se ptáš, asi jo.
Mně by to bylo jedno, kdyby byla slušná a takových už jsem viděl dost, hezkých, slušných a mluvících zcela česky. I na škole jedna taková byla.
Romové bývají často hluční, někdy rozmazlení a to je fakt, ne diskriminace Ale nelze je všechny hodnotit (a hlavně odsuzovat) podle rasy. Někteří vůči nim všeobecně můžou mít předsudky.

Upravil/a: PepasAvalonu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

99,99% snad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Co je to za otázku? „Zvědavost k zamyšlení“ to nijak nevylepšuje. Nenapíšeš ani kolik má být „x“. Vždy se nejde někdo kdo nechce Romy, Pak se najde někdo kdo nechce Cikány, někdo kdo nechce tlusté, někdo kdo nechce tenké, někdo nechce Američeny a jiný Rusy a Číňany… S tím nic nenaděláš, každý máme jiné preference.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Ze zkušenosti se soužitím, které nefunguje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Automaticky předpokládají jinou kulturu, což do určité míry může být pravda. Ale nemá smysl mít předsudky a každý je jiný (to platí pro všechna etnika a národnosti).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lgee

EKSOT123 – to není také moc dobré. Pokud nemají děti žádná práva ale jen povinnosti. Nesmí to být úplný rozmazlenec ale také by měly mít práva :D

před 1243 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Však to taky neschvaluju, ale zažil jsem to. Chlap se jen bavil a ženská musela do práce a pak ještě dělat doma. Ale jinak nemám s Rómkama žádné blízké zkušenosti, tak nevím, jen co jsem slyšel. Naopak jsem si často všiml, že nejhezčí bílé holky se nechaly sbalit Rómákama. Ani by mě to nevadilo, kdyby to bývalo nebylo i v mé rodině a neodnesl to já.

před 1242 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek