Džanička

Z čeho se vyrábí přívěsky?

Udělala jsem si ze silikonu formičku a chtěla bych si do ní odlít přívěsek, ale nevím z čeho. Mám na mysli klasický přívěsek jaký koupíte třeba na pouti, netuším z čeho to je. Poradíte, případně kde sehnat? Díky

Myslíte že se dá silikon vylévat např. horkým cínem? Nemám zkušenosti..

Nejlepší odpověď
gecco

Silikonové formy se ponejvíce používají k odlévání kompozitů.
Můžeš použít nějaký epoxid či akrylát a do něj barevné pigmenty.
_______________
Pokud jde o odlévání kovů – používají se formy z jiných materiálů (sádra, písek, jíl…).
No, ale zrovna cín by ještě možná ´šel´ – záleží na tom, jak tepelně odolný silikon jsi použila pro formu a jakou slitinu cínu seženeš (pokud chceš použít pájku, kup si takovou, která neobsahuje tavidlo) – tohle ti nezbude, než vyzkoušet s tím, že formu možná zničíš…
😉