Janec

Z čeho se vyrábí kyselina naftyloctová?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Z naftalenu a kyseliny chloroctové za katalytického působení bromidu draselného.

Její výroba je patentovaná – US2655531 A – Method of making naphthaleneace­tic acid.

Běžnější se používá její sodná sůl, která se připravuje hydrolýzou 1-naftalen-acetonitrilu s následnou reakcí s kyanidem sodným.

Zdroj: http://www.go­ogle.com/paten­ts/US2655531

Další odpovědi
Kepler

Patří to mezi hormony, proč tě to zajímá? Způsobů výroby je více
https://cs.wi­kipedia.org/w/in­dex.php?search=+ky­selina+naftyloc­tov%C3%A1&title=Spe­ci%C3%A1ln%C3%AD:Hled%C3­%A1n%C3%AD&go=J%C3%AD­t+na&searchTo­ken=ax9cv2af3g5ij­fg3d7t248ifs
Základem je benzenové jádro a na to můžeš nalepit hodně a hodně zajímavých věcí.

Janec

Moc děkuji za odpovědi.

Janec

Na to, že je to tak obyčejná sloučenina je extrémně drahá.

Lamalam

Drahá je asi proto, protože je velmi drahé výrobní zařízení. Kyselina chloroctová je extrémně korozivní látka. Pracuje se při teplotách okolo 220°C, celý proces trvá 24 hodin. Ten autokláv nemůže být vyroben jen tak z obyčejné oceli, ale to je pouze má domněnka.