Wortygen

wifi-větší dosah

Zdravím,
chci se zeptat , zda jde zvýšit dosah wifi přibližně o 200m. Hlavně , ať to je legální!
Doplňuji:
Nejlépe tu nejlevnější metodu . 🙂

Odpovědi
leporela22

200 metrů tak to asi né nic takového není možné nebo by tě to stálo hodně peněz.
Doplňuji:
neboj chvíli bez internetu snad vydržíš

Bedy

Kup si externí anténu – nevím, co máš za reouter či modem, tak se koukni – ideální je, když je to od jedné značky.
Ale pozor – mobily (zvlášť ty levné jako ten tvůj S5230 Star) nemají moc silný výkon, tak aby ten mobil dokázal „vyslat odpověď“ do routeru/modemu.

P.S.: 200 metrů je šílená vzdálenost, na to zapomeň…

smitka

Je možné použít tzv. repeater (z levných např. TP-LINK TL-WA730RE za cca 600,–), který zduplikuje přijímaný wifi signál (http://wireless-repeater-guide.blogspot­.cz/2011/12/in­ternal-circuit-noise-is.html). Záleží samozřejmě na prostředí, ve kterém se signál šíří – volný prostor nebo interiér. Také zda je nutné mít celou oblast pokrytou, nebo stačí mít pokrytou jen vzdálenou lokalitu. Pokud se jedná o interiér, je možné konektivitu dostat do dalších míst i jinými technologiemi než pomocí wifi – např. technologií powerline po klasické elektrické síti (pokud je vše na společných jističích). Častou chybou je výměna antén za silnější v případě, že se připojují koncová zařízení (notebooky, mobily), které však silnější anténu nemají a přestože se signál ukazuje plný, tak spoj pořádně nefunguje.