Rozamunda

co je výhodnější a levnější normální internet před kabel a nebo wifi připojení ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Tak pokud tam vede kabel, tak je to asi nejrychlejší. Ale ten všude nevede. ☹

Další odpovědi
Mapel

Pokud je jeden počítač, tak větší rychlost zaručí kabel. Když potřebujete připojit více počítačů. Třeba notebook mám v kuchyni, pak si ho přenesu do pokoje atd., tak je výhodnější wifi. Nemusím být otkázán na jedno místo, nebo za sebou tahat dlouhý kabel.

anonym

Podle toho, co ti kdo nabídne…
😉
Obvyklejší je rozhodně kabel – protože wifi má běžně dosah několik desítek metrů (takže se hodí pro pokrytí místnosti či menší budovy, ne pro ´dálková´ připojení).
No – ale jestli ti třeba soused nabídne připojení ke svému routeru za ´dobrý slovo´, ber to.

klob1

Wifi je možné i zdarma, kabel může být omezený. jinak využívám obojího. pokud někomu napájíš kabelem provoz internetu, máš to také zadarmo bez omezení. Tak od kabelu jde i bezdrátově dál vést, sice si musíš koupit další věci k tomu,ale i to je možné. pokud je nějaký šikula člověk, tak jede zadarmo po všech stránkách nepotřebuje pak toho mnoho. Většinou koluje net kolem nás, jen se k těm potvůrkám, co přenáší ty data, stačí připojit.
levnější je an provozovateli a za jakých podmínek ti umožní připojení. Třeba u nás na sídlišti lidé dali 3kč za metr jinak žádné další náklady a někdy jim to lítí až na 5G něčeho. Jinak,když dají měření netu, tak to běží na 40Mbit/s a platí za neomezený přístup měsíčně 200Kč. takže pohoda myslím. A Wifi už dost ve městech většinou bezplatný přístup. Ale rychlost je daná vždy tou oblastí, kde se člověk nachází. jinak ještě tu dost mají lidi mobilní T-mobil za 249kč měsíčně 3GB je to v rychlejším nežli 3G síť(nějaká nová) nejde všude. A mělo by tam být 10Mbit/s. Pak se to zpomalí po těch vyčerpaných 3GB dat.
Jinak vždy je levnější a výhodnější, mít rychlý přenos dat bez omezení a cena co nejnižší. pak bude stále spokojenost, protože většina provozovatelů to se snaží zrychlovat, tedy pokud nechce jen rejžovat,ale chce i něco pro odběratele udělat.U nás na sídlišti právě lidé začínali na 2,4Mbit/s s těmi 200kč bez omezení. A jediné co je to stálo byl ten kabel, pár metrů po 3kč/m nebo krabička, která nahrazuje kabel.A dnes za stejných podmínek mají 30Mbit/s.Jiní lidé právě začínali 256Mbit/s s o­mezením a platili 2500 Kč za zařízení k tomu. na 1 rok a měsíčně 750kč. Blázni.
A když tu nebyl tolik známý internet, tak jeden kluk v roce 1992 nabízel internet za 13tisíc.Koupilo se to zařízení a nic jiného k tomu se neplatilo pak již. Jenže každý v tom viděl jen nějaký podvod, když to tu nikdo neznal,ale u něho doma to skutečně chodilo. Jenže to byla doba, že by dnes tomu nevěřil jak to bylo pomalé.

cochee

Levnější… to je podle poskytovatele, teď neuvažuju sousedskou výpomoc. Výhodnější – jak pro koho, jak co, wifi znamená určitou volnost pohybu, kabel zase stabilnější a někdy i rychlejší připojení. Wifi třeba není dobrá pro online hráče, protože spojení na wifi má vysoký ping. Komerční kabeloví provajdři zase s oblibou poskytují spojení s mizernou odchozí rychlostí, což taky v některých případech může vadit; já mám třeba „poslední míli“ od ISP řešenu wifinou, příchozí rychlost může být mezi 10–14 Mbit/s („podle počasí“), což není na dnešní dobu nic extra, ale odchozí rychlost mám tutéž – kdo z lidí s internetem od O2 například toto má za pětikilo?

ddup

Kabel je spolehlivější (neovlivňuje ho počasí, mlha apod), ale třeba u nás je wifina daleko výhodnější a rychlejší. Takže to záleží na konkrétním poskytovateli.

Emefej

Na takto obecně položenou otázku nelze smysluplně odpovědět. Pro někoho může být výhodnější kabel, pro jiného bezdrátové připojení. Cena záleží na poskytovateli, existují levná i drahá kabelová i bezdrátová připojení.