Saiph

Bude vadit, když do domácího vysokotlakého čističe pustím vodu o vyšší teplotě, než je maximální uvedená v návodu?

U většiny těchto domácích vysokotlakých čističů se udává max. teplota vody 40°C. Čemu ale bude vadit, když tam pustím teplejší vodu? 50–60°C.

Odpovědi
Kepler

Studenovodní vysokotlaké čističe jsou běžně použitelné až do 50 – 60 st., podle typu. Maximální teplotu bych ale nepřekračoval. Pumpa je pístová, zpravidla s keramickým pístem. Zřejmě tam hraje roli tepelná roztažnost materiálu a mohlo by dojít k zadření pístu (jen moje domněnka). Hlavní čisticí roli má vysoká kinetická energie vodního kužele, teplota je méně důležitá a nemá smysl ji zbytečně zvyšovat.

anonym

tak to zkus, max. se to zadře a už to nikdy neuděláš

mosoj

Ano vadit to bude. Motor a čerpadlo je chlazené tou vodu, takže se přinejmenším přehřeje. V tom horším případě odejde do věčných lovišť.